Najgorsze błędy popełniane przez kobiety przy doborze fryzury

i

Autor: Shutterstock Najgorsze błędy popełniane przez kobiety przy doborze fryzury

Fryzura a kształt twarzy

To najgorsze błędy popełniane przez kobiety podczas wyboru fryzury. Dodają sobie nimi lat. Fryzura a kształt twarzy

2023-08-09 15:10

Fryzura ma wydobywać nasze naturalne piękno poprzez podkreślenie naszych walorów, a ukrycie wszelkich niedoskonałości. Odpowiednim uczesaniem możemy w sprytny sposób wyszczuplić twarz, zaznaczyć kości policzkowe, dodać skórze blasku i zdrowego wyglądu. Niestety kobiety często stawiają na modne fryzury, a nie na takie, które są dopasowane do ich urody, przez co efekt jest odwrotny od zamierzonego. Oto 4 najgorsze błędy, które popełniamy podczas dobierania najlepszej fryzury do kształtu twarzy.

Doświadczeni styliści wiedzą, że dobrane uczesanie i koloryzacja mogą zdziałać cuda. Dopasowanie cięcia do kształtu twarzy to tak naprawdę klucz do sukcesu. W ten prosty sposób można sprytnie na przykład wyszczuplić twarz, ukryć wszelkie jej asymetrie czy nawet odjąć sobie lat. Fryzurę dobieramy do kształtu naszej twarzy, ale także do struktury i gęstości naszych włosów. Ważna jest także koloryzacja, którą dopasowujemy do odcienia naszej karnacji i koloru oczu. Niestety decydując się na uczesanie, często sugerujemy się panującą modą i trendami z mediów społecznościowych, czy pierwszych stron magazynów dla pań, a nie tym, co pasuje do naszej urody. Pamiętajmy, że nie we wszystkim, co jest hitem sezonu, będzie nam do twarzy. Wytypowaliśmy 4 najgorsze błędy, jakie popełniamy podczas doboru fryzury do kształtu naszej twarzy.

Błędy, które popełniają kobiety podczas dobierania fryzury do kształtu twarzy:

  1. Mając twarz okrągłą, wybierają uczesania bez objętości, do linii policzków, z prostą grzywką na całe czoło, proste i ciężko opadające oraz klasycznego boba.
  2. Posiadaczki twarzy kwadratowej stawiają na cięcia: z prostą grzywką, krótszych niż do linii brody, geometryczne, proste, przylegające do twarzy lub te w stylu paź.
  3. Kobiety o owalnej twarzy wybierają asymetryczne i typowo męskie cięcia oraz fryzury zasłaniające idealny kształt twarzy.
  4. Mając twarz trójkątną, stawiają na bujne fryzury na czubku, które odsłaniają ich szeroką żuchwę lub te gładko zaczesane do tyłu i bez objętości.

Zobacz: To 4 najpiękniejsze fryzury dla kobiet po 50-tce. Odejmą ci co najmniej 10 lat

Sonda
Czy płakałaś kiedyś po wyjściu od fryzjera lub kosmetyczki?
To 4 najpiękniejsze fryzury dla kobiet po 50-tce. Odejmą ci co najmniej 10 lat