Dłonie

i

Autor: Shutterstock

Jak pielęgnować dłonie jesienią i zimą? Rewelacyjny przepis na gładkie i nawilżone dłonie

2022-09-23 9:49

Jesienne promienie słońca, feria barw i ciepłe powiewy jesiennego wiatru inspirują do manicure-owych eksperymentów. Tej jesieni na paznokciach modne będą beże, pudrowe róże, a także tonacje złota i srebra. Pielęgnacja oraz stylizacja dłoni może i powinna bawić. Jednym z rytuałów, który cieszy i relaksuje, jest zdobienie paznokci, a drugim… mycie dłoni! Świat beauty pokochał zapachy natury.

Badania pokazują, że większość z nas myje dłonie kilka lub kilkanaście razy dziennie. To, oczywiście, bardzo dobra tendencja, ale także… doskonała okazja do tego, by dostarczyć sobie odrobiny (lub nawet więcej) przyjemności. Zapach inspirowany bogactwem polskich pól, lasów i sadów – piękny i napawający optymizmem, to doskonały sposób, by znaleźć się w SPA wiele razy w ciągu dnia i choć na chwilę przenieść się do malinowych chruśniaków i sadów pełnych soczystych jabłek. Marzenie? Tak, ale także punkt wyjścia do pełnej nawilżenia, efektywnej pielęgnacji dłoni. Jak zadbać o dłonie jesienią? Ekspert radzi.

Po pierwsze, nawilżaj

Lato to dla skóry dłoni prawdziwy survival. Wycieczki w nieznane, wspinaczka, morskie kąpiele, zamiana wody, kosmetyków i klimatu. To wspaniałe wspomnienia, ale wszystkie te czynniki mogą wpływać (i, najczęściej, niestety, wpływają) na przesuszenie skóry dłoni. Jak podkreślają eksperci, w codziennej, jesiennej pielęgnacji dłoni kluczowe jest nawilżenie. – Na efektywne nawilżenie rąk składają się dwa kluczowe czynniki. Kilkukrotna aplikacja kremu (np. Krem-żel marki Sielanka) oraz dobór odpowiedniego kosmetyku do mycia – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – To bardzo istotne, by krem do rąk nawilżał, wygładzał skórę dłoni i szybko przynosił poczucie komfortu. Z kolei mydło do rąk powinno zostać dobrane tak, by nie tylko oczyszczało, ale także pełniło właśnie funkcję nawilżającą. W ten sposób wzmacniamy korzystne efekty pielęgnacji i sprawiamy, że skóra dłoni wygląda pięknie i świeżo – dodaje.

Zobacz także: Miodzio myk na za duże spodnie. Nie potrzebujesz igły, ani nitki, a w banalny sposób dopasujesz je do swojej sylwetki

Po drugie, łagodna pielęgnacja

Eksperci podkreślają, że oprócz składników kosmetyków do rąk, jakie wybieramy, kluczowa jest także technika mycia dłoni. Jak podpowiadają, bardzo istotne jest, byśmy podczas mycia rąk unikały bardzo gorącej i bardzo zimnej wody. Skóra dłoni nie lubi skrajności. Po drugie, jeśli mamy wrażliwszą skórę, warto zrezygnować z długich kąpieli i namaczania w wodzie. Długie sesje w wannie (choć bardzo relaksujące…) rozpulchniają naskórek, a wtedy skóra, jeśli jest podrażniona, może stać się bardziej podatna na mikrouszkodzenia. Po trzecie, po kąpieli lub myciu dłoni, osuszajmy ciało, delikatnie dotykając ręcznikiem. Nie pocierajmy (zdarza nam się to w pośpiechu, prawda?). To bardzo ważne, byśmy nie podrażniały w ten sposób ciała.

Po trzecie, baw się zapachem

O tym, że kluczowe jest częste mycie dłoni, nie musimy wspominać. To jasne, jeżeli mamy na uwadze zdrowie. A jeśli z codziennego, kilkukrotnego (co najmniej) mycia dłoni będziemy czerpać przyjemność… lepszej zachęty nie potrzeba! – W codziennym pośpiechu i zgiełku każda minuta wygospodarowana specjalnie dla siebie jest na wagę złota, ponieważ pozwala zatrzymać się, odetchnąć i skoncentrować się na przyjemności – mówi Agnieszka Kowalska – To bardzo odpręża. Wykorzystanie do codziennej pielęgnacji produktów inspirowanych polskim sadem, łąką i lasem, takich, które pachną jeżyną, maliną, czy uwielbianym przez większość z nas zielonym jabłuszkiem, nie tylko poprawia humor, a le także motywuje do częstszego mycia rąk. A to jest bezcenne – dodaje.

SIELANKA - mydło w płynie do rąk poziomka

Mydło w płynie przeznaczone jest do codziennego mycia dłoni. Łączy roztaczającą się wokół słodycz poziomek z przyjemnością stosowania. Pomaga skutecznie zmyć zanieczyszczenia, a jednocześnie, dzięki formule z gliceryną jest łagodne dla skóry.

SIELANKA - mydło w płynie do rąk zielone jabłuszko

Mydło w płynie o zapachu zielonego jabłuszka. Receptura łączy delikatność codziennej higieny dłoni i zapach przywodzący wspomnienia wakacji na wsi i jabłek zbieranych do fartuszka wprost z pobliskiego sadu…. Pomaga skutecznie zmyć zanieczyszczenia, a jednocześnie, dzięki formule z gliceryną jest łagodne dla skóry.

SIELANKA

i

Autor: Materiały prasowe SIELANKA
Zabrała telefon z Biedronki. Szuka jej policja z Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE