Domowe sposoby na wycieranie kurzu

i

Autor: Shutterstock Domowe sposoby na wycieranie kurzu

Sposoby na sprzątanie

Jak sprzątaczki czyszczą drewniane meble? Jest domowy trik sprawi, że drewniane powierzchnie będą czyste. Bezpieczny dla drewna

2023-08-05 10:55

Drewniane meble cieszą się niesłabnącą popularnością. Są solidne i stoją przez długie lata. Prawidłowo czyszczone i impregnowane mogą służyć kilku pokoleniom. Jeżeli zastanawiasz się, jak czyścić drewniane powierzchnie bez ich uszkodzenia to dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie domowych sposób czyszczenie drewnianych mebli, z których korzystają profesjonaliści.

Domowe sposoby na czyszczenie drewnianych mebli. Warto je znać

Wiele osób zastanawia się, jak czyścić drewniane powierzchnie bez uszczerbku dla mebli. Dobrze konwersowane drewniane meble będą służyły przez lata, dlatego warto zadbać o ich prawidłowe czyszczenie. Najważniejszą zasadą mycia drewnianych mebli jest unikanie silnych i żrących detergentów. Mogą one nieodwracalnie zniszczyć powierzchnię. Możesz sięgnąć po domowe sposoby, których jest wiele. To naturalne u skuteczne metody, które nie zniszczą drewna. 

Zobacz także: Schabowy będzie smakował jak z restauracji z gwiazdką Michelin. Wykorzystaj te sposoby na kotlet, a będzie nieziemsko pyszny

Sposoby sprzątaczek na czyszczenie drewnianych powierzchni

Sól i woda

Sól rewelacyjnie poradzi sobie z niechcianymi śladami na drewnianych meblach. Wystarczy, że wymieszasz jedną łyżkę soli w jednym litrze ciepłej wody. Taką mieszankę przemyj drewnianą powierzchnie i pozostaw do wyschnięcia. 

Mleko

Również mleko może być naszym sprzymierzeńcem w czyszczeniu drewnianych mebli. Doskonale odświeża i usuwa plamy. Przemyj meble ściereczką nasączoną w mleku, a zobaczysz, że to działa. 

Oliwa z oliwek i cytryny

To dobry sposób na odświeżenie i zaimpregnowanie drewnianych powierzchni. Wymieszaj 1/4 szklanki oliwy z oliwek z 1/4 soku z cytryny. Tak przygotowanym roztworem przemyj meble. Oliwa nabłyszczy powierzchnię, a cytryna posiada silnie właściwości dezynfekujące.  

Tańczące z promocjami 03.08.2023