Nie używaj wacików do demakijażu

i

Autor: SHUTTERSTOCK Nie używaj wacików do demakijażu

Gładka i czysta cera

Jak to zobaczysz, już nigdy nie zmyjesz makijażu wacikiem. To koszmar dla skóry

2022-07-26 13:11

Jak prawidłowo zmywać makijaż, aby skóra była idealnie czysta, a podkład dokładnie usunięty? Wiele kobiet popełnia ogromny błąd podczas demakijażu i stosuje do tej czynności wacików nasączonych płynem micelarnym. W sieci pojawiło się nagranie prezentujące, jaki jest w rzeczywistości efekt demakijażu wacikami. Jak to zobaczysz, to już nigdy nie popełnisz tego błędu.

Demakijaż twarzy - czym go robić, aby skóra była czysta?

Demakijaż twarzy to jeden z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji skóry. Prawidłowe usunięcie podkładu, pudru, tuszu do rzęs, czy bronzera jest podstawą, o której każda kobieta powinna pamiętać. Nieprawidłowe usunięcie resztek makijażu skutkuje wypryskami, wągrami i rozszerzonymi porami. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest demakijaż wacikiem nasączonym płynem micelarnym. Choć już od dawna dermatolodzy podkreślają, że taka metoda nie oczyszcza cery skutecznie, to kobiety wciąż chętnie ją stosują. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, które w ostatnich latach pojawiło się na polskim rynku kosmetycznym, jest używanie rękawicy do demakijażu lub specjalnej szczoteczki. Dzięki nim makijaż jest zmyty dokładnie nawet z porów. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że szczoteczka z wypustkami raczej jest odradzana w przypadku skóry naczynkowej, ponieważ może wzmagać pękanie naczyń krwionośnych.

Nagranie pokazuje, dlaczego nie powinno się stosować wacików do demakijażu twarzy

Waciki do demakijażu twarzy nie są zalecane przez kosmetyczki, a nawet samych dermatologów. Otóż oczyszczanie skóry tym sposobem nie jest ani skuteczne, gdyż kosmetyki do makijażu pozostają w porach, a do tego wacikiem można uszkodzić barierę lipidową skóry, a to skutkuje pojawieniem się wyprysków, wągrów i rozszerzeniem się porów. Dla kobiet, które wciąż sceptycznie podchodzą do rezygnacji z wacików do demakijażu, powstał filmik, który świetnie obrazuje, co dzieje się z cerą, gdy zmywamy makijaż wacikiem z płynem. Widać na nim, że podkład został usunięty jedynie powierzchownie, a jego resztki nadal pozostają w porach.

Sonda
Czy używasz do demakijażu wacików?
Ten kosmetyk to HIT w makijażu. W Biedronce kosztuje TYLKO 9 złotych

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają