Makijaż na lato

i

Autor: Shutterstock Makijaż na lato

Znakomity makijaż na lato. Przetrwa nawet najgorszy upał

2022-06-30 13:40

Makijaż w czasie upałów szybko przestaje wyglądać świeżo. Podkład pod wpływem potu waży się lub spływa, cienie ścierają się, a tusz często rozmazuje. Co zatem zrobić, aby makijaż w upał był ideały przez cały dzień? Wystarczy przestrzegać kilku zasad podczas robienia makijażu na lato, a będzie się trzymać nawet, gdy temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza.

Makijaż na lato, który przetrwa najgorszy upał

Wysokie temperatury nie sprzyjają naszemu samopoczuciu, ale także naszemu makijażowi. Kiedy z nieba leje się żar, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnować z mocnego makijażu i na przykład podkreślić jedynie oczy tuszem do rzęs. Jednak bywa tak, że temperatury przekraczają 30 stopni, a my mimo to musimy wyglądać perfekcyjnie. Co zatem zrobić, aby makijaż był trwały i przetrwał nawet najgorszy upał? Istnieje kilka kluczowych zasad makijażu na lato, które sprawią, że przez cały dzień będziesz prezentować się świeżo i pięknie.

Makijaż na lato - jak go wykonać?

W tym czasie najłatwiej i chyba najwygodniej jest zrezygnować z makijażu lub postawić na znacznie lżejszy, który nie będzie zapychać porów. Odpowiednio wykonany makijaż na lato przetrwa, nawet gdy na zewnątrz temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza. Pierwszą najważniejszą zasadą podczas upałów jest stosowanie kosmetyków bez dodatku olejów. Przed nałożeniem podkładu należy przycisnąć chusteczką miejsca na twarzy, które się błyszczą, a następnie pudrem pokryj strefę T. Ważnym kosmetykiem do makijażu na lato jest na pewno baza, która go utrwali, dlatego powinnyśmy stosować ją pod podkład. Staraj się, aby tusz do rzęs i cienie do powiek, których używasz do malowania się w czasie upałów, były wodoodporne, gdyż dzięki temu utrzymają się naprawdę długo na twarzy.

Sonda
Robisz sobie makijaż w czasie upałów?
Nadciąga fala tropikalnych upałów