Jak ochłodzić mieszkanie?

i

Autor: Shutterstock Jak ochłodzić mieszkanie?

Sposób na upał w bloku

Jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji? Tani sposób za 5 zł przyniesie ulgę w kilka minut

2023-07-03 12:09

Temperatury w mieszkaniach bez klimatyzacji są nie do zniesienia, dlatego szukamy sposobów, które pomogą nam je ochłodzić. Okazuje się, że najlepszy sposób na ochłodzenie mieszkania kosztuje zaledwie 5 złotych i jest dostępny w każdej aptece. Teraz każdy z nas poczuje ulgę w upalne dni i to bez konieczności montowania klimatyzacji.

Upały w Polsce - jak sobie radzić?

Upały w Polsce nie odpuszczają. Od kilku dni zmagamy się z temperaturami, które przekraczają 30 stopni Celsjusza. Upalna i słoneczna pogoda jest ciężka do zniesienia, zwłaszcza jeśli w mieszkaniu nie mamy klimatyzacji. Wtedy desperacko szukamy sposobu, aby ochłodzić mieszkanie. Jedni inwestują w wiatraki, inni opuszczają rolety, aby promienie słonecznie nie nagrzewały pomieszczeń. Wiadomo, że najskuteczniejszą metodą na upał jest klimatyzacja. Niestety jej koszt z montażem to około 4 tysięcy złotych i nie każdego stać na taki wydatek, dlatego warto wypróbować tańszych sposobów na ochłodzenie mieszkania, gdy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza.

Tani sposób na ochłodzenie mieszkania

Niewiele osób zna ten banalny sposób na ochłodzenie mieszkania, który będzie nas kosztować niecałe 5 złotych, a doskonale sprawdzi się podczas upałów. Wystarczy, że kupisz koce termiczne, które są dostępne niemal w każdej aptece. Ten tani sposób na ochłodzenie mieszkania pokocha chyba każdy z nas, ponieważ skutecznie zapobiega nagrzewaniu się pomieszczenia. Genialnie sprawdzi sie w mieszkaniach, w których okna wychodzą na stronę zachodnią lub południową. 

Jak zamontować koc termiczny, aby ochłodzić mieszkanie?

Koc termiczny montujemy na oknie, tak aby zasłaniał całą szybę. Ważne jest, aby mocować je srebrną stroną na zewnątrz, ponieważ w ten sposób będzie ona odbijała promienie słoneczne i nie będą wpadać do pokoju. Oczywiście taka metoda schładzania mieszkania będzie skuteczna pod warunkiem, że w ciągu dnia okna będą zamknięte. Można wietrzyć mieszkanie z samego rana lub wieczorem, kiedy na zewnątrz jest już chłodniej.

Sonda
Wypróbujesz ten trik u siebie w domu?
Tańczące z Promocjami 21.06.22