Jak zmyć farbę do włosów?

i

Autor: Shutterstock Jak zmyć farbę do włosów?

Pielęgnacja włosów

Jak zmyć farbę do włosów bez pomocy fryzjera? Prima sort sposób prosto z Twojej kuchni! Kosztuje 6 zł, a działa cuda

2022-09-14 5:21

Jak zmyć farbę z włosów w domu? Czy to w ogóle możliwe? Bywa przecież, że świeżo nałożona farba do włosów okazuje się kompletną porażką, a kolor nam nie pasuje. Pierwsza myśl jaka się wtedy pojawia to panika "i co teraz". Na szczęście, to nie koniec świata i istnieje wiele sposobów, by zmyć farbę z włosów i wrócić do swojego koloru. Pierwszy z nich to oczywiście wizyta u fryzjera. Możesz również wykorzystać domowe triki i spróbować sama zmyć farbę do włosów. Przedstawiamy tani i skuteczny sposób na zmywanie farby z włosów domowym sposobem

Jak zmyć farbę z włosów i wrócić do naturalnego koloru?

Aby zmyć farbę do włosów po nieudanej koloryzacji najlepiej skorzystać z profesjonalnej dekoloryzacji u fryzjera. W ten sposób masz pewność, że włosy nie zostaną zniszczone i będą odpowiednio wypielęgnowane. Nie zawsze jednak jest to możliwe. W takim przypadku możesz skorzystać z domowych sposobów na dekoloryzacje. Na początku pamiętaj, by takie zabiegi przeprowadzać stopniowo, a po wszystkim zadbać o pielęgnacji włosów. Nałóż na nie maskę lub przeprowadź olejowanie włosów. 

Zobacz także: Jak prawidłowo prać sweter w pralce? Szałowy myk, aby doprać wszystkie plamy i go nie zniszczyć

Jak zmyć farbę z włosów za pomocą płynu do naczyń?

To chyba jedna z najpopularniejszych metod zmywania farby do włosów. Jest bardzo tania, płyn do naczyń możemy kupić już za kilka złotych, jednak dosyć mocno obciąża i możesz uszkodzić włosy. W tym przypadku szczególnie ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów po. Silne detergenty płynu do naczyń skutecznie wymyją sztuczny pigment z włosa. Wystarczy, że umyjesz nim głową. 

Jak zmyć farbę z włosów przy użyciu octu?

Choć brzmi to dosyć radykalnie, do zmywania farby z włosów możesz wykorzystać ocet jabłkowy. Nie tylko w delikatny sposób usunie farbę, ale dodatkowo także laminuje włosy i je odświeża. Wystarczy, że raz na dwa/trzy dni umyjesz włosy płukanką z dodatkiem octu. Podobnie działa cytryna. Wyciśnij ją do szamponu i stosuj również raz na kilka dni. 

Sonda
Farbujesz włosy?
TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI 08.09.22
Nasi Partnerzy polecają