: Fryzury damskie

i

Autor: Shutterstock

Metamorfoza, jakiej nie pożałujesz

Jaka fryzura pasuje do wysokiego czoła? Styliści pokazali cięcia, które maskują czoło i wysmuklą twarz. Fryzury na topie w 2023 roku

2023-01-11 15:35

Pragniesz zmienić coś w swoim wyglądzie i zastanawiasz się, jak fryzura będzie pasować do wysokiego czoła? Najczęściej posiadaczki wysokiego czoła pragną, aby w sprytny sposób je zamaskować i sprawić, że nie będzie się ono rzucało w oczy. Na jakie uczesania warto postawić w przypadku tego typu urody? Wybraliśmy najlepsze fryzury na wysokie czoło, które świetnie wysmuklą twarz.

Jaka fryzura pasuje do wysokiego czoła?

Wysokie czoło jest częstym kompleksem kobiet, które je mają. Wtedy najczęściej szukają rozwiązań, które pomogą im zamaskować ten mankament. Jedną z najskuteczniejszych metod jest oczywiście wybór odpowiedniej fryzury, która zakryje wysokie czoło. Jednak w tym przypadku należy wybrać cięcie z grzywką i dopasować ją do kształtu twarzy, aby spełniła swoją funkcję. W końcu to, że zrobimy sobie modną fryzurę nie oznacza, że będziemy w niej wyglądać dobrze. Tu kluczem do sukcesu jest wybór uczesania do urody. Zatem która fryzura najlepiej pasuje do wysokiego czoła i sprytnie je zamaskuje? Styliści proponują, aby do tego typu urody wybrać wszelkie fryzury z grzywką, long bob lub pixie cut.

Fryzura do wysokiego czoła: pixie cut

Pixie cut to krótka fryzura z mocno wystrzyżonymi włosami z tyłu i dłuższą grzywką opadającą na czoło. To uczesanie, które pasuje kobietom niemal w każdym wieku - jest modne, nowoczesne i łatwe do ułożenia. Pixie cut z dłuższą i miękką grzywką łagodzi rysy twarzy i odwraca uwagę od dużego czoła.

Fryzura do wysokiego czoła: long bob

Long bob to fryzura, która jest hitem w ostatnich latach. To uczesanie lekkie i nonszalanckie. Świetnie wygląda zarówno na włosach prostych, jak i kręconych. Long bob z wycieniowanym tyłem i przedłużanymi bokami to jedna z najmodniejszych odmian tej klasycznej fryzury. Jeśli masz wysokie czoło, które chcesz zasmakować fryzurą, wystarczy, że zrobisz przedziałek pośrodku głowy.

Fryzura do wysokiego czoła: grzywka na boki

Kolejną propozycją fryzury do wysokiego czoła jest grzywka na boki. Doskonale współgra zarówno z włosami do ramion, jak i długimi. Grzywka na boki, czyli tzw. curtain bang to modna w ostatnich latach fryzura w paryskim stylu, którą kobiety pokochały. Optycznie wysmukla twarz i podkreśla kości policzkowe. Grzywka może być równa i gruba, albo lekko pocieniowana, całkowicie zakrywać wysokie czoło albo tylko subtelnie je zasłaniać. 

Fryzury damskie 2020 dla półdługich włosów. REWELACJA. To jest MODNE