Levi's

i

Autor: materiały prasowe Levi's

Levi's® i Studio Ghibli wspólnie stworzyli czarującą kolekcję inspirowaną filmem Księżniczka Mononoke

2023-07-31 13:30

Kiedy Studio Ghibli wyemitowało w 1997 roku Księżniczkę Mononoke, ten epicki film fantasy zachwycił japońską publiczność, bijąc rekordy oglądalności. Dziś film Hayao Miyazakiego jest uważany za arcydzieło uwielbiane na całym świecie, za zapierający dech w piersiach styl animacji i ponadczasowe tematy środowiskowe. W pracy Miyazakiego widać nieustającą pasję do animacji i niezrównaną dbałość o nawet najbardziej subtelne elementy. Zarówno Levi's®, jak i Studio Ghibli ugruntowały swoją pozycję ikon kultury dzięki uwadze jaką poświęcają szczegółom i przede wszystkim pasji do rzemiosła. Łącząc kultowy styl marki z czarującą estetyką filmu, Levi's® i Studio Ghibli stworzyły artystyczną kolekcję z poezją wplecioną w każdy element.

Dzięki niuansom i złożoności, film bada dwoistość ludzkości i natury. W Księżniczce Mononoke natura jest tak samo postacią, jak ludzie czy zwierzęta. W rzeczywistości niektóre postacie są żywymi duchami natury. W filmie Miyazakiego wykorzystano ręcznie malowane tła przedstawiające wspaniałe lasy, rzeki i zwierzęta. Zainspirowana krajobrazami i mistycznymi postaciami filmu, kolekcja Levi's® x Princess Mononoke to ukłon w kierunku opowieści o środowisku i transformującego uroku tego kinowego arcydzieła.Każdy element kolekcji oddaje istotę lasu i piękno głęboko połączonego ze sobą ekosystemu.

Zobacz również: Złota pielęgnacja – dlaczego warto sięgać po kosmetyki ze złotem koloidalnym?

W przypadku kurtki San & Wolf Trucker Jacket, jeansów Ashitaka 501® '93 i szortów San & Moro 501® leśne i słoneczne tło filmu jest harmonijnie wpisane w klimatyczny denim. Natomiast kurtka Nightwalker Denim Kimono oraz ogrodniczki Kodama Denim Overall w kolorze ciemnego indygo przywołują nastrój otoczenia bohaterów filmu. Grafiki na koszulkach i bluzach nawiązują do samych postaci, wykorzystując język filmu do wyrażenia ich ideologii.Kolekcję uzupełnia seria akcesoriów inspirowanych Księżniczką Mononoke. Klasyczna westernowo-amerykańska bandana Levi's® przedstawia mistyczną czerwoną maskę bojową San, a kapelusz Ancient Forest można nosić jako dopełnienie stylizacji. Torba San & Ashitaka przedstawia z jednej strony San i Ashitakę z drugiej.

Dodatkowo, kolekcję uzupełniają dwie portmonetki, jedna z maską San, a druga z twarzą Kodamy, które można nosić na szyi lub przyczepić na szlufce do paska bądź przypiąć do torby. Kolekcja pokazuje bujny świat i siłę wyjątkowych postaci filmu którzy ożywają na kultowych produktach Levi's®„Ponad 25 lat po premierze, Księżniczka Mononoke nadal głęboko rezonuje z publicznością na całym świecie jako ikona animacji,” mówi Karyn Hillman, Chief Product Officer w Levi Strauss & Co. „To była wielka radość współpracować ze Studiem Ghibli i stworzyć tak piękną kolekcję, która oddaje hołd temu fascynującemu, artystycznemu arcydziełu"

Levi's

i

Autor: materiały prasowe Levi's
Levi's

i

Autor: materiały prasowe Levi's
Warszawa kontrastów. Bloki z wielkiej płyty obok szklanych wieżowców
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany