Jak pozbyć się drugiego podbródka

i

Autor: Shutterstock Jak pozbyć się drugiego podbródka

Ćwiczenia twarzy

Misterny trik na pozbycie się drugiego podbródka. Domowy sposób sprawi, że twarz będzie wyglądać szczuplej

2022-10-04 13:47

Drugi podbródek jest częstym powodem kompleksów. Wisząca skóra na szyi optycznie pogrubia twarz, dlatego każdy, kogo ten problem dotyczy szuka sposobu, jak się go pozbyć. Na szczęście istnieje domowy sposób na pozbycie się drugiego podbródka bez wizyty u chirurga plastycznego. Wystarczy zmienić swoje nawyki pielęgnacyjne, a podwójna broda zniknie raz na zawsze.

Podwójny podbródek - przyczyny. Skąd bierze się ten problem?

Przyczyn powstawania podwójnego podbródka jest naprawdę wiele. Może być tak, że to genetyczne i taka jest właśnie twoja uroda. Jednak w wielu przypadkach to błędy popełniane każdego dnia sprawiają, że z czasem pojawia się drugi podbródek. Problem estetyczny, który przyprawia sporo osób o kompleksy, sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną, ale też grubszą. Oczywiście nieprawdą jest to, że drugi podbródek pojawia się wyłącznie u osób otyłych i starszych. Problem ten dotyczy ludzi w każdym wieku bez względu na masę ciała. Oto najczęstsze przyczyny pojawienia się drugiego podbródka:

  • Genetyka — jeżeli w twojej rodzinie są osoby, które miały podwójny podbródek, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że ty też będziesz go mieć.
  • Choroby tarczycy.
  • Mniejsza elastyczność skóry spowodowana m.in. nagłą zmianą masy ciała.
  • Nieprawidłowa postawa ciała.
  • Oddychanie przez usta.
  • Brak aktywności fizycznej.

Domowe sposoby na drugi podbródek

Istnieje kilka domowych sposobów, które pomogą pozbyć się drugiego podbródka. Pierwszym z nich jest masaż, który pobudzi przepływ limfy i wzmocni tankę skórną oraz mięśniową. Masaż na drugi podbródek należy wykonywać rano i wieczorem używając kremu nawilżającego. Krem należy wmasować okrężnymi ruchami od dołu go góry szyi delikatnie, aby nie rozciągać skóry. Kolejnym skutecznym sposobem na drugi podbródek są ćwiczenia emisyjne. Staraj się głośno i wyraźnie wymawiać samogłoski: a, e, i, o, u oraz y. Drugim prostym ćwiczeniem na podwójny podbródek jest układanie ust w "buziaka" i powolne rozluźnianie mięśni twarzy.

Sonda
Walczysz z podwójnym podbródkiem?
Ujędrnij ramiona
Nasi Partnerzy polecają