Sposób na gładkie włosy

i

Autor: Shutterstock Sposób na gładkie włosy

Lśniące i gładkie włosy

Przecudowny sposób na gładkie włosy jak po fryzjerze. Maseczka kosztuje 2 zł i daje efekt jak botoks za 150 zł

2022-10-13 10:21

Lśniące i gładkie włosy jak po fryzjerze są marzeniem każdej kobiety. Bywa, że wskutek nieprawidłowej pielęgnacji lub niektórych chorób pasma tracą swój zdrowy wygląd, stają się suche i łamliwe. Czy istnieje jakiś sposób na lśniące i gładkie włosy, takie jak po wyjściu od fryzjera? Wystarczy użyć produktu, który kosztuje 2 zł, a efekt będzie jak po botoksie.

Przyczyny suchych i łamliwych włosów

Problem suchych włosów dotyczy wielu kobiet. Przesuszone pasma łatwo się puszą i stają się łamliwe. Tracą swój zdrowy wygląd, a kobiety często nie wiedzą, jak temu zaradzić. Często przyczyną tego stanu pasm na głowie jest zwyczajnie ich nieprawidłowa pielęgnacja lub stosowanie silnych kosmetyków do ich stylizacji. Bywa jednak, że suche włosy są jednym z objawów choroby. Pojawiają się między innymi w chorobach tarczycy, ale też niedoborach witamin i mikroelementów. Przyczyn suchych włosów można doszukiwać się również w zmianach hormonalnych, do których zachodzi w organizmie, na przykład podczas ciąży lub menopauzy. Kobiety, które zmagają się z łamliwymi włosami, najczęściej sięgają po kosmetyki nawilżające i zapobiegające puszeniu się pasm lub po prostu udają się do salonu fryzjerskiego na jeden z najpopularniejszych w ostatnich latach zabieg - botoks włosów. Ten, choć jest skuteczny i gwarantuje gładkie włosy po fryzjerze, jest również drogi. Cena botoksu włosów waha się od 120 do 150 złotych.

Naturalna maseczka na gładkie włosy jak po fryzjerze. Będą lśniące i zdrowe za 2 zł

Nasze babcie ze względu na bardzo ograniczony dostęp do kosmetyków, musiały radzić sobie naturalnymi metodami. I choć teraz wiele z nich zostało zapomnianych, to jednak warto niektóre z nich sobie przypomnieć i wprowadzić do pielęgnacji włosów. Jednym z takich sposobów na lśniące i gładkie włosy była maseczka z żółtek jajek. Żółtko rewelacyjnie działa na włosy, dzięki bogactwu składników mineralnych i witamin. Zawiera: witaminy A, D, E oraz K, witaminy z grupy B, cynk, siarkę, kwas pantotenowy oraz lecytynę. Co więcej - nie tylko doskonale odżywią włosy, ale też oczyszczą z sebum. Dzięki regularnemu stosowaniu włosy przestaną być łamliwe. Wystarczy wymieszać żółtko jajka kurzego i nałożyć je na wilgotne włosy. Po 20 minutach spłukać letnią wodą i umyć szamponem. Twoje włosy będą gładkie, jak po wyjściu od fryzjera.

Sonda
Stosujesz domowe i naturalne maseczki na włosy?
TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI 06.10.22
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany