Uratuj tusz do rzęs. Magiczny składnik przedłużający trwałość maskary masz w kuchni

i

Autor: Pixabay Uratuj tusz do rzęs. Magiczny składnik przedłużający trwałość maskary masz w kuchni

Trik, który uratuje twój makeup

Sprytny trik, którym uratujesz tusz do rzęs. Magiczny składnik przedłużający trwałość maskary masz w kuchni

2023-03-16 14:21

Jak przedłużyć trwałość tuszu do rzęs? Jest na to prosty i tani sposób. Sprawdzi się, kiedy nasza ukochana maskara zeschła się i zamiast pięknie wydłużać oraz pogrubiać rzęsy zostawia na nich nieestetyczne grudki. Jeśli tak dzieje się z twoim tuszem szybko możesz przywrócić mu właściwą konsystencję. Zaparz kawę i do dzieła.

Jak wykorzystać tusz do rzęs do końca? Jeśli twoja maskara, mimo ważnego terminu przydatności, kruszy się i zostawia grudki, możesz ją łatwo uratować. Niezawodny sposób na, to jak przedłużyć trwałość tuszu do rzęs miały nasze babcie i mamy. Metoda rodem z PRL-u, kiedy kosmetyki były na wagę złota w awaryjnej sytuacji sprawdzi się także dziś. Kiedy niezbyt dobrze zakręciłaś maskarę i rano okazuje się, że zeschła się lub gdy w domowym budżecie pustki, a wydatki na tusz do rzęs to ostatnie o czym myślisz.

Jak przedłużyć trwałość tuszu do rzęs? Zaparz kawę

Mimo, że producenci kosmetyków dwoją się i troją, by dostarczyć jak najlepszej jakości masakry, to i tak po pewnym czasie tusz wysycha i zamiast pięknie rozdzielonych rzęs mamy posklejane włoski i grudki. Dzieje się tak dlatego, że ocierając szczoteczkę o brzeg buteleczki, wkładamy do środka zaschnięte resztki tuszu do rzęs. Brudny aplikator także stanowi przyczynę wysychania tuszu. Żeby tego uniknąć, regularnie myj szczoteczkę. Najlepiej co tydzień. Pozbędziesz się w ten sposób zaschniętych resztek tuszu do rzęs i bakterii, które mogły się w nich zalęgnąć. Jednak jeśli musisz na szybko przywrócić świeżość swojej maskary zaparz kawę i nalej do buteleczki kilka kropel. Ciepła kawa rozcieńczy kosmetyk i przywróci mu odpowiednią konsystencję. Możesz także wsadzić tusz do rzęs do szklanki z gorącą wodą. Po kilku minutach powinien powrócić do właściwej konsystencji, a ty w tym czasie będziesz delektować się kawą.

NIE PRZEGAP: Magiczny puder z promocji Rossmanna przykryje każdą zmarszczkę. Hit dla kobiet po 50-tce. Kosztuje tylko 10 zł, a daje efekt jak luksusowe kosmetyki

Sonda
Jak często kupujesz tusz do rzęs?
Czy wciąż opłaca się jeździć na zakupy do Niemiec?