To koniec! Magda Gessler nie zrobi zakupów w swoich ulubionych sklepach. "Paranoja"

2022-03-16 11:55
Magda Gessler skrytykowała uczestnika Kuchennych Rewolucji
Autor: fot. AKPA

Magda Gessler hucznie ogłosiła na swoim instagramowym profilu, że więcej nie zrobi zakupów w trzech znanych sieciówkach. Wyraziła ona w ten sposób swój sprzeciw, wobec pozostawania tych marek na rynku rosyjskim. „Tak lubiłam robić tam zakupy… teraz NIE KUPUJE TAM…” pisze celebrytka. Komentarze pod postem podzieliły jej fanów na dwa obozy. „Paranoja”, „Nie skomentuje” – wyważają swoją opinię obserwatorzy celebrytki.

W ostatnim czasie wiele międzynarodowych marek wycofuje się z rosyjskiego rynku. W mediach społecznościowych widać silne zaangażowanie ludzi w wywieranie wpływu na podobnych ogromnych firmach. Podobne postępowanie ma być znakiem potępiania rosyjskiej inwazji oraz wsparcia dla Ukrainy.

Są jednak wyjątki od reguły. W grupie, która nie dołączyła się do wycofywania się z rynku rosyjskiego znajdują się między innymi trzy znane w Polsce sieciówki. Magda Gessler przyłączyła się do ruchu wywierającego wpływ na osoby zarządzające tak dużymi markami. Zachęca ona aby nie kupować w danych sklepach, dopóki nie przyłączą się one do większości.

Znana restauratorka na Instagramie wyraziła przeciw wobec zaopatrywania się w trzech sklepach oraz dała do zrozumienia, że dopóki pozostaną one na rosyjskim rynku – jej noga w nich nie postanie.

Magda Gessler w taki sposób wyraża swoje zdanie na temat postępowania trzech znanych na całym świecie marek:

Tak lubiłam robić tam zakupy…teraz NIE KUPUJE TAM…….

Te firmy zostają w Rosji i maja plany tam się dalej rozrastać.,,zajmą miejsca IKEI.,,,dziwne ze Macron nic z tym nie robi !!! Może się zaraził Putinem!!!

Nie kupuje. Nie wspieram.

#slavaukraini #ukraina #stop

Kto z Was odwiedzi te sklepy?????

W komentarzach posypały się skrajnie różne opinie. Część obserwatorów celebrytki przyznaje jej racje i otwarcie wyraża chęć przyłączenia się do tego protestu:

Moja noga już tam nie stanie!

Wspólnie możemy naprawdę osiągnąć cele... bojkotujmy te marki, jak i jeszcze wiele innych, które nie mogą się oprzeć "krwawemu" zyskowi

Pojawia się jednak także duża ilość głosów racjonalizujących działania tych marek. Ludzie zwracają w komentarzach uwagę na to, iż przekazały one duże kwoty na wsparcie Ukrainy:

W co Wy ludzie wierzycie? Jak nie zrobicie tam zakupów to Ukrainie się polepszy? To już się robi chore. Paranoja.

Poczytać komentarze! Bojkotować Polaków tu pracujących? A milionowe wsparcia dla Ukrainy, które przekazały polskie oddziały tych marek? Nie wiedzieliście? A szkoda....

Leroy Merlin w PL przekazał ponad milion zł dla Ukrainy i wycofał Rosyjskie produkty. Jak robią inne kraje? Nie skomentuje

Rosyjscy cywile nie mają wpływu na działania Putina więc bez sensu coś takiego robić. Wielu Ukraińców pracuje w naszym Auchan i Leroy Merlin. To nie jest rosyjska własność.

Sonda
Będziesz podczas zakupów zwracać uwagę na kody?
Spotkanie Morawieckiego i Kaczyńskiego z Zełenskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE