Pora wymienić garderobę na jesień. Polacy chętnie kupują ubrania z drugiej ręki

i

Autor: materiały prasowe/Vinted Pora wymienić garderobę na jesień. Polacy chętnie kupują ubrania z drugiej ręki

Co zrobić, by ubrania ładnie pachniały?

Wkładam to do kieszeni ubrań wiszących w szafie. Dzięki temu pozbywam się zapachu stęchlizny na ubraniach. Aromatyczny zapach maskuje stęchliznę

2024-02-24 10:29

Jak się pozbyć zapachu stęchlizny z ubrań? Wyprane ubrania brzydko pachną? W większości przepadków, aby pozbyć się zapachu stęchlizny należy prawidłowo prać ubrania. Bywa jednak, że nieprzyjemny zapach jest bardziej uciążliwy i warto wtedy sięgnąć po naturalne perfumowanie ubrań. Ziołowe aromaty sprawią, że ubrania w szafie będą przepięknie pachniały. Jak się pozbyć zapachu stęchlizny z ubrań?

Dlaczego ubrania pachną stęchlizną?

Przyczyn brzydkiego zapachu na ubraniach może być wiele. Ubrania chłoną zapachy z powietrza. Noszone, przepocone ubrania tracą swoją świeżość, a po włożeniu ich do szafy sprawiają, że wszystko zaczyna pachnieć stęchlizną. Również duża wilgoć powoduje brzydki zapach. Jeżeli chowasz do szafy wilgotne ubrania, to możesz być pewnym, że zaczną ona wydzielać nieprzyjemną woń. Innym powodem stęchlizny na ubraniach jest nieczyszczona pralka. Nagromadzone w pralce bakterie oraz pleśń mogą sprawiać, że nawet świeżo uprana ubrania będą brzydko pachnieć. Kolejnym błędem jest trzymanie mokrego prania w bębnie pralki po skończonym programie. Zawsze od razu opróżniaj bęben pralki. Jeżeli na Twoich ubraniach wyczuwalna jest stęchlizna to raz na jakieś czas pierz je z dodatkiem sody oczyszczonej. 

Zobacz także: Zawieś liście laurowe w progu, a w całym mieszkaniu zapanuje spokój. Przyciągają pieniądze, dobrą energię i sprawiają, że domownikom oddycha się lepiej

Wkładam to do kieszeni ubrań w szafie. Dzięki temu pozbyłam się zapachu stęchlizny

Do bawełnianego woreczka wkładam 3 liście laurowe, gałązkę rozmarynu, płatki róży oraz jaśmin. Taka naturalna mieszanka sprawia, że moje ubrania pachną pięknie i świeżo. Zapach jest delikatny, ale wyczuwalny. Liście laurowe bogate są w olejki eterycznie i rewelacyjnie radzą sobie z brzydkimi zapachami, również ze stęchlizną. 

Tańczące z promocjami 22.02

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki