Długi weekend czerwcowy 2021. TOP 10 miejsc w Polsce. Wiemy, gdzie jest najtaniej

i

Autor: Shutterstock Długi weekend czerwcowy 2021. TOP 10 miejsc w Polsce. Wiemy, gdzie jest najtaniej/fot. Krupówki, Zakopane

Długi weekend czerwcowy 2021. TOP 10 miejsc w Polsce. Wiemy, gdzie jest najtaniej

2021-05-07 14:17

Długi weekend czerwcowy 2021 wypada już na początku miesiąca. Po odwołanej majówce (zamknięte hotele) Polacy planują tłumnie ruszyć na czerwcówkę. Otwarcie hoteli i pozostałych obiektów noclegowych w Polsce sprawiło, że rodacy nie zamierzają spędzać kolejnych wolnych dni w domu. Niektórzy nawet planują rozpocząć długi weekend czerwcowy już w maju. To za sprawą terminu, w którym w tym roku wypada Boże Ciało. Najwięcej osób chce pojechać w góry, tu króluje Zakopane. Znamy TOP 10 miejsc na długi czerwcowy weekend w Polsce. Wiemy też, gdzie w tym roku będzie najtaniej.

Długi weekend czerwcowy 2021 już na początku miesiąca, a dokładniej w czwartek, 3 czerwca wypada Boże Ciało. Jeśli skorzystamy z dodatkowego dnia urlopu w piątek, 4 czerwca, będziemy mogli cieszyć się kolejnym długim weekendem. Hotele, pensjonaty i serwisy rezerwacyjne w Polsce przeżywają oblężenie. Turyści planują ten czas spędzić poza domem, a jednym z najpopularniejszych kierunków na długi weekend czerwcowy 2021 są polskie góry. - “Najwięcej zapytań i rezerwacji dotyczy terminów pomiędzy 2 a 6 czerwca. Widzimy jednak spore zainteresowanie pobytami już pod koniec maja. Oznacza to, że turyści planują naprawdę długi weekend czerwcowy, bo wystarczy wykorzystać 3 lub 4 dni urlopu, by w zamian otrzymać nawet dziesięciodniowy wypoczynek" - mówi Kamila Miciuła, PR Manager portalu "Nocowanie.pl". Największym zainteresowaniem w serwisie cieszy się Zakopane. Jakie jeszcze miejsca Polacy wybierają na długi czerwcowy weekend i gdzie jest najtaniej?

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus w Egipcie. Zamknięte plaże, restauracje tylko do 21. Co z turystyką?

Długi weekend czerwcowy 2021. TOP 10 miejsc w Polsce – ceny noclegów

Długi weekend czerwcowy 2021 w przeciwieństwie do majówki, Polacy chcą spędzić głównie w górach, podczas, gdy majówkę większość planowała nad morzem. Wybór miejsca noclegowego to jedno, drugie to cena noclegów. W porównaniu do czerwcówki 2020, tegoroczna będzie trochę droższa. Ceny wahają się od 48 zł do 62 zł. Jak podaje portal “Nocowanie.pl” na pierwszym miejscu jest Zakopane. Stolica polskich Tatr jest pierwszym wyborem turystów, którzy doceniają nie tylko różnorodną bazę noclegową, ale także mnóstwo atrakcji na każdą pogodę. Za nocleg dla jednej osoby w Zakopanem zapłacimy średnio około 58 złotych. Drugim wyborem użytkowników serwisu na długi weekend czerwcowy w Polsce jest Karpacz. Karkonosze zyskują na popularności z roku na rok, a niewielka miejscowość ma do zaoferowania wiele atrakcji niezależnie od pogody. Średnia cena noclegu w Karpaczu to 57 zł za osobę. Na trzecim miejscu najpopularniejszych miejsc na czerwcówkę jest Szczawnica – średnia cena noclegu dla jednej osoby to 52 zł. Dalej na liście najpopularniejszych miejsc jest Solina. Koszt wypoczynku nad Jeziorem Solińskim - w Solinie oraz Polańczyku - to odpowiednio 53 zł i 51 zł. Kolejne miejscowości to Kudowa-Zdrój (54 zł za osobę, za noc) oraz najtańsze w tym roku - Władysławowo  - 48 zł a osobę, za noc. Najdroższa w zestawieniu jeśli chodzi o miejscowości górskie jest Szklarska Poręba, gdzie średni koszt noclegu wynosi 59 zł za osobę. Na ósmej i dziewiątej pozycji uplasowały się miejscowości nadmorskie - Sopot oraz Krynica Morska. Tutaj też noclegi będą najdroższe, odpowiednio 58 i 62 zł.

Wrocławska fontanna multimedialna już działa.

Góry w Polsce. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 10
Najwyższym szczytem polskich gór poza Tatrami jest: