Egipt Kair - Giza Ogólny widok piramidy

i

Autor: Shutterstock Egipt Kair - Giza Ogólny widok piramidy

EGIPT last minute i all inclusive. SPRAWDZAMY, gdzie jest NAJTANIEJ

2021-01-20 16:36

Egipt last minute i all inclusive, to jedna z najtańszych egzotycznych, zimowych ofert biur podróży. Gwarancja pogody i niska cena sprawiają, że wielu Polaków woli wygrzewać się w słońcu, niż spędzać czas na stokach narciarskich (z resztą w tym roku z powodu pandemii ich działalność jest ograniczona). Tym bardziej, że Egipt obniża ceny dla turystów i zachęca - „Ciesz się zimą w Egipcie”. Popularne biura podroży – TUI i Rainbow - przygotowały atrakcyjne oferty. Sprawdzamy, gdzie jest najtaniej.

Wczasy w Egipcie zimą wybierają tysiące Polaków, którzy chcą cieszyć się słońcem, rafą koralową, bogactwem niezwykłych miejsc i odkrywaniem pozostałości starożytnego świata. Niektórym nie przeszkadza nawet to, że po powrocie do kraju czeka 10-dniowa kwarantanna. W dodatku kraj słynący z piramid ruszył z kampanią „Ciesz się zimą w Egipcie”. Władze chcą zachęcić turystów do przyjazdu i wprowadzają stałe ceny biletów lotniczych na rejsach krajowych do Luksoru, Asuanu, Szarm el-Szejk, Taby, Hurghady i Marsa Alam. W zależności od trasy będą kosztować od 1,5 do 2 tysięcy funtów egipskich (około 360 - 480 zł). Hotele zamierzają obniżyć ceny zakwaterowania i wyżywienia. Najwyższa Rada Starożytności zezwoliła na obniżenie o 50 procent cen biletów wstępu do stanowisk archeologicznych i muzeów w Kinie, Luksorze i Asuanie - informuje dziennik „Daily News Egypt”. Polskie biura podróży oferują tygodniowe wczasy za niecały tysiąc złotych. Gdzie Egipt w formule last minute i all inclusive będzie najtańszy?

ZOBACZ TEŻ: Pożar hoteli na Zanzibarze. Wśród gości Polacy

Bałtyk z przymrużeniem oka. Sprawdź, ile wiesz o polskim morzu!

Pytanie 1 z 7
Najważniejszy element wyposażenia plażowicza nad Bałtykiem to:

Egipt last minute i all inclusive - TUI

Tygodniowe wczasy w Hurghadzie, w czterogwiazdkowym hotelu, w formule all inclusive dostępne są już za 847 złotych. To jednak oferta last minute i trzeba zdecydować się niemal natychmiast – wylot z Warszawy 21.01. Jednak TUI ma także późniejsze terminy w formule last minute. Wczasy w Egipcie za 946 złotych za osobę można zarezerwować od 23. 01. W tej cenie jest tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu, w Marsa Alam, w formule all inclusive. Jeśli potrzebujemy więcej czasu na zastanowienie – ostatni styczniowy termin wypada 28.01 – tygodniowe wczasy Hurghadzie można wykupić już za 965 złotych za osobę.

Egipt last minute i all inclusive - Rainbow

Tygodniowe wczasy w Hurghadzie, w czterogwiazdkowym hotelu, w formule all inclusive z biurem podróży Rainbow dostępne są już za 885 złotych. W tym przypadku też decyzja musi być ekspresowa – wylot z Poznania 21.01. Jednak Rainbow ma także późniejsze terminy w formule last minute. Wczasy w Egipcie za 1 093 złote za osobę można zarezerwować od 23. 01. W tej cenie jest tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu, w Marsa Alam, w formule all inclusive. Wylot z Katowic. Jeśli potrzebujemy więcej czasu na zastanowienie – ostatni styczniowy termin wypada 28.01. To jednak opcja prawie dwa razy droższa niż w konkurencyjnym biurze podróży. Tygodniowe wczasy w Hurghadzie można wykupić za 1772 złote za osobę.

Wczasy w Egipcie. Kwarantanna po powrocie do Polski

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14.01.2021 roku do 31 stycznia po przekroczeniu granicy Polski transportem zbiorowym obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Z obowiązkowej izolacji zwolnione są osoby z wystawionym zaświadczeniem o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19.

Zima w parku na Winiarach przy Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce