Oszuści sprzedają noclegi w Karpaczu i Szklarskiej Porębie

i

Autor: pixabay.com

Horror turystów w Karkonoszach. Nie chciałbyś być na ich miejscu

2021-02-19 14:12

To miał być wymarzony czas w Karkonoszach. Chwila wytchnienia od pandemii, namiastka normalności i odpoczynek w zimowej scenerii w górach. Niestety skończyło się ogromnym rozczarowaniem, utratą pieniędzy i wizytą na komisariacie. Nie bądźmy naiwni i sprawdzajmy atrakcyjne oferty - ostrzegaj jeleniogórska policja. Wraz z otwarciem hoteli i stoków otworzyły się także możliwości dla złodziei. Oszuści oferują kwatery-widmo w Karpaczu i Szklarskiej Porębie.

Zamiast pięknego domku w górach, były zszargane nerwy i dodatkowe koszty. Do jeleniogórskiej policji zgłosiło się kilku turystów, którzy za pomocą portali internetowych zarezerwowali noclegi w Karkonoszach - Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pod wskazanym adresem nikt nie prowadzi usług hotelarskich.

ZOBACZ TEŻ: UFO w Polsce. Już wszystko jasne - CIA ujawnia dane

"Policjanci z Karpacza i Szklarskiej Poręby prowadzą obecnie postępowania dotyczące oszustw przy sprzedaży noclegów w tych miejscowościach. Pokrzywdzeni za pośrednictwem portalu internetowego znaleźli oferty noclegowe, a następnie wpłacili zaliczkę lub całą kwotę. Po przybyciu na miejsce okazało się, że stali się oni ofiarami oszustwa, gdyż pomieszczenia, które zarezerwowali nie istniały" - informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka.

Atrakcyjne noclegi. Jak nie dać się oszukać?

Atrakcyjna cena noclegu zawsze powinna wzbudzić naszą czujność. Policjanci radzą, aby przed dokonaniem rezerwacji wnikliwie i dokładnie sprawdzać oferty noclegowe. Piękne zdjęcia, znakomita lokalizacja a przy okazji niska cena – powinny wzbudzić nasze podejrzenia. Oszuści, którzy oferują kwatery-widmo zawsze żądają wpłaty zaliczki lub całości kwoty. Funkcjonariusze zalecają by w takich przypadkach zaliczkę wpłacać na konto bankowe. Każda inna proponowana forma wpłaty pieniędzy powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę i zachowajmy całą dokumentację związaną z transakcją, jak również całą korespondencję dotyczącą rezerwacji.

Policjanci sugerują również, by nie zostawiać rezerwacji noclegu na ostatnią chwilę i wnikliwie analizować oferty opatrzone hasłem superokazji cenowej. Zanim zdecydujemy się na rezerwację, warto porównać ceny wynajmu z innymi o podobnym standardzie i lokalizacji. Gdy już wybierzemy miejsce, postarajmy się zebrać, jak najwięcej informacji na temat obiektu, w którym chcemy się zatrzymać. Czerwona lampka powinna nam się również zapalić w sytuacji, gdy oferta noclegowa jest szczątkowa, a informacje niepełne. Z pewnością należy sprawdzić, czy podany adres faktycznie istnieje. Obiekty działające legalnie powinny być zarejestrowane w Urzędzie Miasta lub Gminy czy w bazie danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Bajkowy klimat po śnieżycy w Warszawie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki