Malta DOPŁACI nawet 900 zł DO WAKACJI POLAKÓW! SPRAWDŹ, co zrobić, by mieć tańszy urlop

Malta
Autor: Shutterstock

Malta szykuje się do otwarcia ruchu turystycznego. By zachęcić obcokrajowców do przejazdu dopłaci do wakacji tym, którzy przyjadą na wyspę. Można dostać nawet 200 euro (około 900 złotych)! Co zrobić, by wakacje na Malcie były tańsze?

Od 1 czerwca Malta znów czeka na turystów z zagranicy. Jak poinformowała organizacja turystyczna Malta Tourism Authority do tego czasu większość restrykcji związanych z koronawirusem będzie zniesiona. Wtedy też będzie można otrzymać pieniądze za pobyt na wsypie. Co trzeba zrobić by dostać zwrot? Noclegi trzeba zarezerwować bezpośrednio w hotelu – ogłosił tamtejszy minister turystyki Clayton Bartolo.

ZOBACZ TEZ: Zamek Windsor – tu ostatnie chwile życia spędził książę Filip. Co warto wiedzieć o tej rezydencji?

Tańsze wakacje 2021 na Malcie

Żeby dostać zwrot pieniędzy za wakacje na Malcie trzeba zarezerwować noclegi bezpośrednio w hotelu i wykupić  przynajmniej 3 noce. W przypadku rezerwacji w 5-gwiazdkowym hotelu obcokrajowcy mogą dostać 200 euro (około 900 zł), 4-gwiazdkowego – 150 euro (około 680 zł), a goście trzygwiazdkowych obiektów – 100 euro (około 460 zł). 10 proc. więcej dostaną turyści, którzy zdecydują się na urlop na wyspie Gozo. Akcję sfinansują po połowie Maltańska Organizacja Turystyczna oraz hotele. Jak podaje „Reuter” władze kraju szacują, że z oferty może skorzystać nawet 35 tysięcy zagranicznych turystów.

NIE PRZEGAP: Wycieczka jednodniowa dla dzieci i nie tylko. TOP 5 miejsc pod Warszawą

Koronawirus. Wakacje 2021 na Malcie

Malta planuje wznowić ruch turystyczny od 1 czerwca. Jednak nie każdy będzie mógł swobodnie przedostać się na wyspę. Kraje zostały podzielne na trzy strefy: czerwoną, bursztynowa (na której jest Polska) i zieloną. Obywatele państw z list czerwonej i bursztynowej mogą swobodnie podróżować na Maltę tylko po przyjęciu dwóch dawek szczepionki, a ponadto przybywają z krajów Unii Europejskiej lub państw, z którymi Malta zawarła bilateralne umowy zdrowotne (Health Agreement). Nie oznacza to, że niezaszczepieni mieszkańcy krajów z listy bursztynowej nie będą mogli spędzić wakacji na wyspie. Ci - podobnie, jak teraz - będą musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonanego nie później niż 72 godz. przed przylotem. Mieszkańcy krajów strefy zielonej mogą podróżować na Maltę bez ograniczeń, jednak obecnie żaden kraj na niej nie figuruje. 

Niesamowite przygody bociana Henryka. To cud, że doleciał do Polski
Najnowsze