Myszojeleń w łódzkim ZOO. Samiczka dopiero przyszła na świat i jest urocza. Mamy ZDJĘCIA!

Myszojeleń z łódzkiego ZOO
Autor: Shutterstock Myszojeleń/zdjęcie poglądowe

Myszojeleń przyszedł na świat w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym pod koniec lutego. Dopiero teraz opiekunom zwierzęcia udało się ustalić płeć. To samiczka poinformowali pracownicy ogrodu. Wkrótce zostanie wybrane dla niej imię.

Myszojeleń nazywany też kanczylem mniejszym lub – od nazwy wyspy, którą zamieszkuje – jawajskim. To jeden z najmniejszych ssaków kopytnych. Mierzy około pół metra i waży do 2 kg, a jego kończyny mają średnicę porównywalną do średnicy ołówka. W łódzkim ZOO mieszka para tych ssaków oraz ich potomstwo. 23 lutego urodził się kolejny kanczyl. Po miesiącu pracownikom ogrodu udało się ustalić płeć - „Przyszła na świat mała dziewczynka"! napisali na profilu łódzkiego ZOO na Facebooku.

ZOBACZ TEŻ: Majówka 2021. Wycieczka jednodniowa dla dzieci i nie tylko. TOP 5 miejsc pod Warszawą

Wkrótce nowy myszojeleń dostanie imię. W tym roku zwierzęta urodzone w łódzkim ZOO otrzymują imię na literę „M”. Młodą samicę kanczyla, dwójkę jej rodzeństwa oraz rodziców można oglądać w wolierach Świata Ptaków. Praz w naszej galerii. - Zobacz, jak wygląda myszjoeleń z łódzkiego zoo.

Myszojeleń gwiazda internetu

Kuzyn kanczyla mniejszego - kanczyl srebrnogrzbiety – przez wiele lat uznany był za wymarły. Jednak w 2019 roku myszojeleń pojawił się wietnamskich lasach i szturmem podbił serca ludzi na całym świecie..Hitem YouTube stała się piosenka o myszojeleniu.

Pierwsze nagrane narodziny myszojelenia
Najnowsze