Takich upałów nie było od lat. Anomalie pogodowe w Europie

Plaża w Kassiopi, Korfu, Grecja
Autor: MAREK ZAJDLER/East News Plaża w Kassiopi, Korfu, Grecja

Podczas gdy w Hiszpanie zmagają się z najsroższą zimą od lat - Grecy wygrzewają się na plaży. Przez kraj przechodzi fala upałów. W niektórych miejscach termometry pokazały ponad 30 stopni Celsjusza. Tak wysokich temperatur w styczniu nie było w kraju od lat.

Grecy zapomnieli o lockdownie i restrykcjach związanych z pandemią koronawirusa. Mieszkańcy Aten wylegiwali się na piasku, pływali w morzu i spacerowali po nadmorskich promenadach. Do kraju dotarły masy gorącego powietrza znad Afryki. Jeden z pomiarów w Atenach wskazywał w niedzielę, 10 stycznia, aż 31 stopni C w słońcu. Wysoka temperatura panowała również na Krecie, gdzie  słupki rtęci sięgały 24 stopni C. Ostatnio tak wysokie temperatury w Grecji odnotowano w 2010 r., a jeszcze wcześniej – w 1987 r. Mieszkańcy tłumnie korzystali z pięknej pogody zapominając przy tym o obowiązku noszenia maseczki. Jednak policjanci, którzy patrolowali ulice najczęściej tylko upominali łamiących zasady Greków.

ZOBACZ TEŻ: Polskie miasto, które zachwyciło Brytyjczyków. Nie chodzi o Kraków ani Warszawę

Czy można lecieć z Polski do Grecji bez kwarantanny i testów na koronawirusa? - DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

Czy można lecieć z Polski do Grecji bez kwarantanny i testów na koronawirusa?

Do 18 stycznia w Grecji obowiązuje częściowy lockdown. XDo 21 stycznia 2021 (z możliwością przedłużenia) osoby, które przybywają do Grecji obowiązuje 7-dniowa kwarantanna. Dodatkowo przyjezdni z Wielkiej Brytanii (bez względu na narodowość) oprócz poddania się 7-dniowej kwarantannie muszą wykonać test PCR w ostatnim dniu izolacji.

Poprosiła o pocztówkę – dostała ich tysiące! „Mój listonosz ma bardzo dużo pracy"
Najnowsze