Lego Campus

i

Autor: Leon Pietrzak / ESKA Lego

LEGO

Tu powstaje LEGO! Odwiedziliśmy główną siedzibę i zobaczyliśmy tajny projekt

2023-05-04 11:54

Są takie miejsca, które każdy z nas przynajmniej raz w życiu chciałby odwiedzić. Niektórzy marzą o wycieczce po lokacjach ze swojego ulubionego serialu, a jeszcze inni o zobaczeniu Machu Picchu w Peru. Magicznych miejsc na świecie jest naprawdę sporo, ale jedno z nich jest szczególnie wyjątkowe. Chodzi oczywiście o duńskie miasto Billund - czyli istny raj dla każdego fana klocków LEGO. To właśnie tutaj dzieje się magia, a ja mogłem przyjrzeć się jej z bliska!

Billund to niewielkie miasto, w którym powstają wielkie rzeczy. Tak w skrócie można opisać to, co dzieje się w tym miejscu. Mimo że liczy niecałe 7 tys. mieszkańców (stan na 2022 r.), to znajduje się w nim drugi co do liczby obsłużonych pasażerów port lotniczy w Danii. I co ciekawe, o wycieczce do Billund marzą nie tylko ci najmłodsi, ale również dorośli! Co takiego jest w tym mieście, że każdego roku przyciąga miliony turystów? Odpowiedź to... LEGO. Tak, to właśnie tutaj powstała jedna z najsłynniejszych grup produkujących zabawki, która po dziś dzień robi to z powodzeniem. Na każdym kroku czuć ducha firmy i mimo niewielkich rozmiarów można spędzić tu naprawdę dobrych kilka dni i poczuć się jak we śnie. Ahh, niech mnie ktoś uszczypnie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy serial "LEGO DREAMzz" skradnie serca najmłodszych? O czym jest i gdzie oglądać?

Taki będzie SHREK 5? Tego na pewno nie zabraknie | To Się Kręci #13

Kraina LEGO w Billund. Czy tak wygląda raj?

Miejsc, do których można się wybrać w Billund jest przynajmniej kilka. Najbardziej oczywistym wyborem okazuje się być park rozrywki LEGOLAND, w którym zarówno dzieci i dorośli znajdą wiele licznych atrakcji - przez karuzele, po wyjątkowe pokazy, na ogromnych budynkach i ludzikach z Lego kończąc. Zaraz obok znajduje się też Hotel LEGOLAND, więc do parkowych atrakcji jest przysłowiowy rzut beretem! Na każdym kroku witają nas tutaj postacie zbudowane z klocków, a sam budynek podzielony jest na kilka tematycznych stref - nawiązujących do słynnych zestawów i seriali. Ja akurat miałem okazję spać w pokoju piratów! Cały korytarz wygląda jak wyjęty ze statku, serio! Obrazy na ścianach też robią robotę, bo znajdowały się na nich modele Lego. Na jednym mogłem zobaczyć ludzika w czapce z czachą i charakterystyczną opaską na oku, na drugim marynarza, a na trzecim pirata z szablą. Mały detal, a cieszy!

Hotel LEGOLAND

i

Autor: LEGO

To oczywiście dopiero przedsmak tego, co można zobaczyć w Billund. Przede wszystkim warto wybrać się do LEGO House, czyli największego muzeum Lego i interaktywnego centrum rozrywki. Miliony klocków czekają, by tylko je ułożyć! W tym miejscu naprawdę można siedzieć godzinami. Jak już tam będziecie, to koniecznie zwróćcie uwagę na drzewo znajdujące się w recepcji. Dlaczego jest takie wyjątkowe? Bo ma ponad 15 metrów i zostało zbudowane z ponad 6 mln klocków! Ponoć składanie tego zajęło ok. 24 350 godzin. Robi wrażenie! 

Lego House / Drzewo z klocków Lego

i

Autor: Leon Pietrzak / ESKA

Warto również wybrać się na spacer do LEGO Campus - czyli serca całej firmy. Pomijam fakt, że na terenie kompleksu znajduje się sklep, gdzie można nabyć wyjątkowe zestawy Lego (niektóre dostępne tylko tam!). To przede wszystkim miejsce, gdzie tworzy się historia. W siedzibie Lego miałem przyjemność zobaczyć też nową serię "DREAMZzz" i bliżej się z nią zapoznać. Podczas mojego pobytu w Billund była jeszcze objęta wielką tajemnicą, a teraz jest już dostępna na oficjalnej stronie sklepu. Najnowsza kolekcja jest chyba doskonałym dowodem na to, że to już nie jest tylko zwykłe składnie klocków, a idzie za tym coś więcej.

Lego Campus

i

Autor: Leon Pietrzak / ESKA

LEGO DREAMZzz pomoże dzieciom? To największy projekt w historii firmy!

LEGO DREAMZzz to zupełnie nowa seria opowiadająca o świecie fantazji, w której pierwsze skrzypce grają zwykłe dzieci: Mateo, Izzie, Cooper i Logan. To one odkrywają, że świat snów nie tylko istnieje naprawdę, ale jest w nim wszystko, co tylko mogą sobie wymarzyć. Warto tutaj zaznaczyć, że jeszcze nigdy wcześniej Grupa Lego nie pracowała tak długo nad jedną serią. W tym przypadku firma spędziła nad zestawami aż 5 lat!

Zaczęło się oczywiście od przeprowadzenia szczegółowych badań, w których udział wzięło ponad 23 tys. dzieci z Danii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Chin, Korei Południowej, Węgier, Polski i wielu innych krajów. Wynika z nich, że 69% dzieci doświadcza ogromnego stresu i samotności (m.in. przez korzystanie z mediów społecznościowych), co znacznie wpływa na jakość snu i... pojawianie się koszmarów. Co ciekawe, u ponad połowy dzieci (55%) zauważono, że koszmary znacznie wpływają na resztę ich dnia, a z kolei pozytywne śnienie odgrywa kluczową rolę, jeżeli chodzi o kreatywność i radzenie sobie z emocjami. W rozmowie z szefową produktu Marcią Marks Laursen, odpowiedzialną za całą kolekcję LEGO DREAMZzz, dowiedziałem się, że nowa seria ma nie tylko pozytywnie wpłynąć na ten aspekt, ale przede wszystkim sprawić, by dzieci w jak najlepszy sposób wykorzystały swoją wyobraźnię i dały ponieść się tej fantazji, która często towarzyszy w snach.

Już na samym początku przeprowadziliśmy bardzo szczegółowe badania, które były dla nas niezwykle istotne. Prowadziliśmy je przez ponad 3 lata - naprawdę w różnych formach, a także w różnych krajach. [...] Cieszę się, że nareszcie możemy opowiedzieć o tym światu. Mam wielką nadzieję, że dzieci i rodzice będą również podekscytowani, kiedy zobaczą to, co mamy do zaoferowania. Włożyliśmy w to całe nasze serce, duszę i to nie jest chwyt marketingowy. Chcemy stworzyć coś na długo i wierzymy, że ta seria będzie z nami przez wiele wiele lat. [...] Zamierzamy inspirować dzieci. Mamy nadzieję, że nasze produkty i treści, które tworzymy, sprawią, że będą bardziej kreatywne i odważą się stworzyć coś, co tylko sobie wyśnią" - zdradziła Marcia

LEGO DREAMZzz

i

Autor: LEGO

Mimo, że nowa kolekcja LEGO jest skierowana głównie do dzieci w wieku 6-12, to Marcia wspomniała, że przekaz jaki niesie za sobą seria DREAMZzz może wpłynąć pozytywnie nawet na wielu dorosłych, a w szczególności rodziców.

Ten projekt sprawił, że ja sama stałam się bardziej świadoma swoich snów. Gdy tylko się budziłam, to próbowałam odgadnąć, co mi się tak naprawdę śniło, dlaczego mi się to śniło, co te sny właściwie znaczyły… Myślałam o tym później w trakcie dnia. Mam nadzieję, że jako osoba dorosła zainspiruję również samych rodziców do bycia świadomymi swoich snów, i żeby rozbudzili w sobie chociaż odrobinę kreatywności oraz wyobraźni" - mówi Marcia Marks Laursen

Ciekawą anegdotką z życia prywatnego podzielił się ze mną również Martin Klingenberg, który zarządzał projektem i był odpowiedzialny za to, jak wyglądają finalnie zestawy i produkty z kolekcji DREAMZzz. Zapytałem się go, z czego jest najbardziej dumny, jeżeli chodzi o najnowszą serię.

Najbardziej dumny jestem z reakcji ludzi. Z tego, jak dzieci reagują, jak widzą nasze produkty. Powiem ci coś. Pewnego razu udało mi się przeprowadzić do biura mojego synka. Gdy zobaczył nową serię, to od razu miał swojego ulubieńca! Pytał mnie nawet, czy może go zabrać i mieć na własność. Musiałem mu powiedzieć, że jest jeszcze rok do premiery tego zestawu... A on prawie co miesiąc pytał mnie, ile zostało do końca roku i nie dawał mi spokoju. Myślę więc, że najbardziej dumny mogę być z tej reakcji i sposobu, w jaki odbierana jest nowa seria" - odpowiedział Martin

LEGO DREAMZzz

i

Autor: LEGO

LEGO DREAMZzz: Nowy serial i produkty. Co znajduje się w zestawie?

LEGO DREAMZzz to zestawy nawiązujące do nowego serialu, który ma wprowadzić dzieci w krainę marzeń i snów. Pierwszy sezon animacji zadebiutuje 15 maja 2023 r. i będzie składać się z dziesięciu epizodów (chociaż łącznie będzie ich aż dwadzieścia). Kolejna dziesiątka pojawi się w sierpniu 2023 r. - tego miesiąca będzie można też nabyć wspomniane produkty z serii DREAMZzz. W zestawach znajdują się bohaterowie animacji i przeróżne przedmioty oraz pojazdy z serialu (Żółwia Furgonetka już skradła moje serce!). Z nową kolekcją i cenami można zapoznać się na stronie Lego, a wspomniany serial będzie można oglądać, m.in. na oficjalnym profilu firmy na YouTube. Poniżej znajdziecie też kilka niepublikowanych zdjęć produktów prosto z duńskiej siedziby!

Źródło: Tu powstaje LEGO! Odwiedziliśmy główną siedzibę i zobaczyliśmy tajny projekt