Wakacje 2021 w Egipcie . Aktualne zasady wjazdu dla turystów

Wakacje 2021 w Egipcie -  wracają wizy. Czy testy na COVID- 19 będzie potrzebny? Jakie restrykcje obowiązują turystów w Egipcie?
Autor: Hitesh Choudhary/Pixabay Wakacje 2021 w Egipcie - wracają wizy. Czy testy na COVID- 19 będzie potrzebny? Jakie restrykcje obowiązują turystów w Egipcie?

Wakacje 2021 w Egipcie będą odrobinę droższe niż w ostatnich miesiącach. Wraca obowiązek wizowy. Od 1 maja osoby wybierające się na wczasy do Egiptu znów muszą wykupić wizę turystyczną. Ile kosztuje wiza i gdzie można ją kupić? Kto jest zwolniony z kwarantanny? Czy testy na COVID- 19 są obowiązkowe w Egipcie? Jakie restrykcje obowiązują turystów? Wyjaśniamy.

Egipt w 2020 roku wprowadził surowe obostrzenia. Na początku pandemii władze zamknęły nawet przestrzeń powietrzą dla samolotów z zagranicy. W czerwcu ubiegłego roku znów zaczął przyjmować turystów. By spędzić wakacje 2021 w Egipcie trzeba przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa. Badanie powinno być przeprowadzone 72 godziny przed planowanym wjazdem. Można też wykonać test po przylocie na lotniskach w Hurghadzie, Marsa Alam, Sharm el Sheikh lub Tabie - koszt to 30 dolarów czyli około 120 złotych. Trzeba się jednak liczyć z izolacją do momentu uzyskania wyniku i kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego. Ponadto wszystkie działania turystyczne w Egipcie objęte są 50 proc. obłożeniem - wycieczki, muzea, hotele. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych oraz środkach transportu. Przed podróżą do Egiptu musimy wypełnić także"Deklarację podróżnego" dostępną na www.egyptair.com. W formularzu trzeba podać listę krajów, które odwiedziliśmy w ciągu ostatnich 14 dni, a także o potwierdzenie, że przez ostatnie dwa tygodnie nie mieliśmy objawów przypominających COVID-19 ani świadomych kontaktów z osobami zakażonymi koronawirusem. Ponadto trzeba pamiętać o wizie. Ile kosztuje i gdzie można ją kupić?

ZOBACZ TEŻ: TUI i Rainbow last minute na wczasy w Turcji, Egipcie i Grecji. Jest taniej niż w Polsce!

Wakacje w Egipcie 2021. Ile kosztuje wiza i gdzie można ją kupić?

Żeby zachęcić zagranicznych gości do odwiedzenia swojego kraju i ratować ubiegłoroczny sezon, władze Egiptu podjęły decyzję o czasowym zwolnieniu z opłaty wizowej. Ulga obowiązywała do 30 kwietnia 2021 roku i nie została przedłużona. Tym samym wybierając Egipt na wakacje 2021 potrzebujemy wizy. Opłata za zezwolenie to 25 dolarów czyli około 93 złotych. To cena za jednorazową wizę do Egiptu. Za wielorazową zapłacimy 60 dolarów (około 223 złotych). Wizę możemy kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu oraz w placówkach dyplomatycznych na terenie Polski lub przez internet. Jeśli wybierzemy ostatni sposób wystarczy wejść na stronę www.visa2egypt.gov.eg, zarejestrować się i wypełnić formularz. Trzeba w nim podać m.in. daty i cel podróży, numeru paszportu, a także informacje na temat dotychczasowych wizyt w Egipcie oraz planowanym miejsca pobytu. Formularz dotyczący e-wizy powinniśmy złożyć co najmniej 7 dni przed wyjazdem do Egiptu. Z obowiązku zakupu wizy zwolnieni są jedynie turyści wybierający się do kurortu Sharm El Sheikh, którzy nie będą korzystać z dalszych wycieczek.

Tak będzie wyglądał park i tarasy widokowe na Varso Tower w Warszawie
Najnowsze