Region Emilia Romagna

i

Autor: Materiały prasowe Region Emilia Romagna

Wakacje 2022: włoski region Emilia Romagna powraca do normalności po 2 latach pandemii!

2022-06-29 15:46

Piaszczysta plaża, błękitne niebo, spokój ciała i ducha. Wszystko to w promieniach włoskiego słońca, które zostawia złoty, niepowtarzalny ślad na skórze. Do tego mnóstwo atrakcji wokół, w tym powracające po pandemicznej przerwie festiwale. Region Emilia Romagna w północnych Włoszech otwiera się dla turystów i powraca do normalności oferując krystalicznie czystą wodę i zapierające dech w piersiach: naturę, architekturę oraz 3sztukę. Teraz jeszcze łatwiej można doświadczyć magii regionu Emilia Romagna – z Polski do Rimini zostały dodane nowe połączenia lotnicze.

Od pierwszego kwietnia we Włoszech nastąpiło poluzowanie restrykcji związanych z koronawirusem. Noszenie masek obowiązuje jedynie w publicznym transporcie, teatrach i zamkniętych przestrzeniach. To dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących do regionu Emilia Romagna. Ponadto, luzowaniu obostrzeń towarzyszy powrót licznych festiwali i wydarzeń.

Ponad 200 eventów w regionie!

Po dwóch długich pandemicznych latach, powracają festiwale - jedna z wizytówek regionu Emilia Romagna. Wybór ponad 200 wydarzeń jest imponujący, a różnorodna tematyka sprawia, że każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie – od wydarzeń kulturalnych po doznania kulinarne, a nawet duchowe. Tegoroczne lato będzie pierwszym od 2019 roku, w którym wszystkie festiwale powrócą do standardowej formy sprzed pandemii.

Niecodziennym wydarzeniem, na które szczególnie warto zwrócić uwagę jest festiwal „Różowa Noc”, odbywający się w dniach 1-3 lipca na całym wybrzeżu Adriatyku, które rozciąga się od Lidi di Ferrara, Cesenatico, Rimini (serce festiwalu), aż po Riccione i miejscowość Cattolica. W pierwszy weekend lipca region Emilia Romagna od zachodu do świtu zamieni się w różową krainę rozświetloną światłem, eksplodującą dźwiękami i obrazami oraz mieniącymi się odcieniami różu. Motto tegorocznego festiwalu to „Róż&Miłość” (ang. Pink&Love), które reinterpretuje uniwersalny przekaz „Pokój&Miłość” (ang. Peace&Love) poprzez motyw przewodni festiwalu. Wydarzenie skupia się na tematyce „self care” czyli dbania o ciało od środka i na zewnątrz poprzez aktywność fizyczną, pozytywne myślenie, wymianę doświadczeń, bliskość natury, pobudzanie wyobraźni, optymizm, empatię i witalność.

Zobacz także: Bajeczny sposób na pościel, jak z hotelu. Prosty trik, który odmieni Twój sen i pozwoli zaoszczędzić pieniądze

Bezpieczeństwo przede wszystkimi, czyli co nowego na plażach

Oprócz bogatej oferty festiwali, piaszczyste plaże regionu Emilia Romagna to nie lada gratka dla wszystkich, którzy potrzebują odpocząć od rutyny dnia codziennego i zresetować umysł tak, by być gotowym na kolejne wyzwania. Relaks z widokiem na morskie fale sprzyja wyciszeniu, a odległość między parasolami na strzeżonych plażach to bezpieczne i komfortowe 12m2. Wyjątkiem jest Rimini, w którym odstępy między parasolami wynoszą od 15 do 18m2 dla jeszcze większej wygody turystów. Na plażach niestrzeżonych obowiązuje zasada unikania większych skupisk. Ponadto, wszelkie miejsca wspólne są regularnie dezynfekowane, a leżaki, krzesła czy parasole – regularnie odświeżane po każdorazowym użytku.

Region Emilia Romania znajduje się na północy Włoch, w sąsiedztwie Lombardii (Mediolan), Toskanii i Wenecji. Miasta regionu, takie jak Bolonia, Rimini czy Ferrara są jednymi z najpopularniejszych celów podróży na świecie. Połączenia lotnicze do regionu Emilia Romagna dostępne są z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska.

Źródło: materiały prasowe 

Malutkie wiewiórki uratowane przez psa