Jak się wyspać podczas upałów?

i

Autor: Canva

Lato 2023

Afrykańskie upały w Polsce. W ten sposób schłodzisz mieszkanie o kilka stopni bez zużycia prądu. Domowa klimatyzacja

Synoptycy przestrzegają, przed upałami. Temperatury mają sięgać nawet 37 st. C. Taka pogoda może być niebezpieczna dla zdrowia i warto zadbać, by schłodzić mieszkanie. Mamy dla Ciebie genialny trik na szybkie schłodzenie domu bez użycia klimatyzacji oraz wiatraka. Co ważne, patent ten nie wymaga użycia żądnego urządzenia elektrycznego, dzięki czemu pozwoli Ci oszczędzić na prądzie.

Do Polski nadciąga fala upałów. Kiedy spodziewać się wysokich temperatur

Synoptycy prognozują, że temperatury sięgną nawet 37 st.C. Sytuacji nie będzie ułatwiał fakt, że wraz z upałami nadciągną burze. W wielu miejscach w kraju odczuwalna będzie będzie wysoka wilgotność powietrza. Będzie parno i duszno. W taka pogodę należy zadbać o swoje zdrowie, pić dużo wody, unikać słodzonych napojów, a osoby starsze nie powinny wchodzić z samo południe z domu. Upały w mieście są uciążliwe także z uwagi na fakt nagrzewania się budynków. Wiele Polaków nie ma w mieszkaniach klimatyzacji, a popularne wiatraki nie zawsze spełniają swoje zadanie. Sprawdź, jak zadbać o chłód w mieszkaniu.

Zobacz także: Jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji? Tani sposób za 5 zł przyniesie ulgę w kilka minut

Genialny trik na schłodzenie mieszkania bez klimatyzacji

Przede wszystkim pamiętaj, by w czasie upałów nie otwierać okien. W ten sposób wpuścisz jedynie gorące i parne powietrze do środka. Okna otwieraj wieczorem lub w czasie burzy, by zmniejszyć temperaturę w pokojach. Jednym z trików na upały, który jest stosowany w ciepłych krajach jest także wieszanie mokrych firan lub zasłon na oknach. W ten sposób schłodzisz pomieszczenie i nawilżysz powietrze. Uważaj tylko żeby firany i zasłony nie był zbyt mokre i nie kapały na podłogę. 

Sonda
Czy lubisz upały?
Zakończenie Szybowcowych Mistrzostw Europy w Lesznie