Aktywność fizyczna

i

Autor: SHUTTERSTOCK Aktywność fizyczna

Aktywność i zdrowy tryb życia na wiosnę i lato. Czy sportowe gadżety to hit czy kit?

2022-04-13 9:00

Moda na zdrowy tryb życia nie przemija, dodatkowo wiele miesięcy pandemii i zamknięcia sprawiły, że chętniej kontrolujemy swoje nawyki i jesteśmy aktywni fizycznie. Nieważne, czy wybieramy długi spacer, siłownię czy treningi w domu to zawsze działa na nasza korzyść. W ostatnim czasie modne stały się smartwatche, czyli zegarki naładowane technologią, które kontrolują nasz sen, liczą kroki, sprawdzają tętno, a nawet robią zdjęcia. Czy faktycznie się one sprawdzają?

Smartwatch to nic innego jak „inteligentny” zegarek, który nafaszerowany jest technologią pozwalającą nam kontrolować nasze codzienne aktywności i stan organizmu. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modele w różnym zakresie cenowym. Smartwatch to ciekawy gadżet, szczególnie dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Pomaga ona w liczeniu naszych kroków (uznaje się, że liczba 10 tys. kroków jest optymalna dla zachowania zdrowia), oblicza nasze tętno, co jest niezwykle przydatne w przypadku osób trenujących w domu, a także kontroluje nasz sen. Eksperci podkreślają, że tego typu zegarki nigdy nie będą w 100 proc. wiarygodne, tak jak profesjonalne urządzenia do pomiarów, jednak są one rewelacyjną wskazówką i do użytku domowego sprawdzają się bardzo dobrze. Jakie zegarki wybierać?

Zobacz także: „Moja mama do zimnej Zośki nie sadzi na działce pomidorów ani ogórków”. Zimna Zośka i zimni ogrodnicy. Co to jest?

W ofercie marki Garett znajdziemy między innymi smartwatch damski LAURA. To model zawierający podstawowe funkcje, który nie kosztuje fortuny. Jego cena to około 190 zł. Posiada on wszystkie niezbędne funkcje dla osób prowadzących aktywny tryb życia – liczy kroki, spalone kalorie, tętno a także ma ustawienia treningowe. Wśród kilku dostępnych rodzajów ćwiczeń (na przykład bieganie, trening skaczący, czy trening na plecy) możemy wybrać interesujący nas rodzaj aktywności i sprawdzić jej parametry i skuteczność. Co ciekawe, smartwatch LAURA od marki Garett wyróżnia się minimalistycznym designem i nie przeszkadza w ciągu dnia. Jak w przypadku większego tego rodzaju produktów możemy do połączyć z dedykowaną aplikacją, w której zapisują się wszystkie nasze pomiary. Dodatkowo zegarek wyposażony jest funkcje powiadomień o połączeniach SMS oraz z mediów społecznościowych. Ciekawą opcją jest również możliwość zmieniana muzyki z telefonu za pośrednictwem zegarka, doskonale przydaje się ona, na przykład podczas biegania czy treningu.

Garett

i

Autor: Materiały prasowe Garett
Garett

i

Autor: Karolina Januszek Garett

Bardziej zaawansowanym modelem jest Garett OCEAN RT. To klasyczny, męski zegarek, który nie wygląda jak typowy smartwatch. Dostępny jest on z dwoma rodzajami bransolet – silikonową sportową oraz tradycyjną, jak w przypadku zwykłych zegarków. Posiada on wszystkie niezbędne funkcje, bez których nie wyobrażamy sobie smartwatcha. Liczy kroki, sprawdza tętno, wyposażony jest w ciśnieniomierz oraz monitoring snu. To rewelacyjna propozycja dla wszystkich panów, którzy nie są fanami klasycznie wyglądających zegarków sportowych, a cenią sobie tradycyjny design. Garett OCEAN RT podobnie jak zegarek LAURA możemy skonfigurować i połączyć z dedykowaną aplikacją, dodatkowym gadżetem jest możliwość wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych za pośrednictwem zegarka. Znajdziemy go w cenie około 670 zł.

Garett

i

Autor: Karolina Januszek Garett
Garett

i

Autor: Karolina Januszek Garett
Tajemnicze światła na niebie w Warszawie. Mieszkańcy byli w szoku! Co to jest?!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE