Wakacyjna apteczka - jakie leki zabrać ze sobą na urlop?

i

Autor: Getty images

Apteczka na wakacje

Skompletowanie apteczki nie jest ani trudne, ani kosztowne. Dzięki niej możemy mieć za to spokojny urlop.

Do przechowywania leków w podróży dobrze nadają się plastikowe, szczelnie zamykane pojemniki do żywności. W apteczce, którą weźmiesz na wakacje, konieczne będą leki, które przyjmujesz na co dzień. Przed wyjazdem zadbaj, by mieć ich zapas.

Niezbędne są także leki przeciwbólowe. Łagodny dla żołądka jest paracetamol, ale w przeciwieństwie do ibuprofenu lub aspiryny nie działa przeciwzapalnie. Najlepiej zabrać leki w tabletkach, bo czopki w wysokiej temperaturze mogą się rozpłynąć.

Czytaj także: Apteczka w samochodzie na wakacje: co powinna zawierać, jakie medykamenty

W wakacyjnej apteczce nie może zabraknąć również: środków opatrunkowych takich jak plastry czy bandaż, środków do dezynfekcji, leków na chorobę lokomocyjną, węgla, kropli żołądkowych czy maści przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Warto mieć także wapń, elektrolity czy magnez w tabletkach do rozpuszczania w wodzie. Przydadzą się również termometr, pęseta czy kieliszek.

Jeśli na wakacje jedziesz z dziećmi, nie zapomnij o lekach na przeziębienie i witaminie C. W apteczce powinny znaleźć się także środki odstraszające komary i kleszcze, a także kremy o wysokich filtrach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE