Kaloryfer

i

Autor: he gong / Unsplash Kiedy zaczną grzać kaloryfery? - zastanawiają się mieszkańcy, bo w mieszkaniach robi się coraz chłodniej. Sprawdź, kiedy rusza sezon grzewczy 2021.

Domowe sprzątanie

Bezbłędny patent na czyszczenie kaloryfera. W ten sposób wyczyścisz grzejnik w kilka sekund. Wystarczy rolka po papierze toaletowym

2022-08-14 4:34

Kaloryfery to jedno z najczęściej pomijanych miejsc podczas sprzątanie. Grzejniki czyścimy niezwykle rzadko, najczęściej podczas mycia okien i prania firanek. To ogromny błąd, na kaloryferze osiada bardzo dużo kurzu i bakterii, które przyczyniają się do spadku jakości powietrza w danym pomieszczeniu. Czyszczenie grzejników może być niełatwe, zwłaszcza w przypadku kaloryferów żeberkowych, gdzie trudno dostać się podczas sprzątania. Zobacz nasze patenty na czyszczenie kaloryferów. Dzięki nim Twój grzejnik będzie zachwycał czystością.

Czyszczenie grzejnika. Jak umyć kaloryfer?

Eksperci sugerują, by grzejniki myć co najmniej raz na kilka miesięcy, a jest to już w ogóle koniecznie przez rozpoczęciem się sezonu grzewczego. Czyszczenie kaloryfera nie jest trudne, ale wymaga przygotowania odpowiednich materiałów, które nam w tym pomogą. Przyda się między innymi specjalna nakładka na odkurzacz. Ta wąska końcówka, która pomoże Ci odkurzyć kurz z trudno dostępnych miejsca grzejnika. W wyczyszczeniu grzejnika pomoże także ściereczka z mikrofibry oraz delikatne detergenty do mycia. 

Zobacz także: Bezkonkurencyjny patent na pranie firanek i zasłon. Skończ z prasowaniem i ciesz się białymi firanami

Jak czyścić grzejnik żeliwny?

Żeberkowy kaloryfer żeliwny jest wyjątkowo trudny do wyczyszczenia. W poszczególnych żeberkach osiada kurz, do którego dostęp jest utrudniony. Jeżeli nie posiadasz specjalnej nakładki na odkurzacz to wykorzystaj rolkę po papierze toaletowym. Nadaj jej kształt podobny do rury odkurzacza i umieść na wężu ssącym. W ten sposób uda CI się dostać w trudno dostępne miejsca kaloryfera i odkurzyć zalegający tam kurz. Aby jeszcze lepiej je umyć wykorzystaj szczoteczkę do zębów  lub pędzelek. 

Jak czyścić grzejnik panelowy? 

W przypadku tego rodzaju grzejnika sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Aby dobrze wyczyścić kaloryfer panelowy musisz go zdemontować. Zadanie rozpocznij od zdjęcia gałki termostatycznej, a następnie delikatnie otwórz kratę na górze grzejnika. Podobnie jak w przypadku grzejnika żeliwnego odkurz porządnie kaloryfer w środku. Rób to powoli, tak aby niczego nie uszkodzić. Na koniec przemyj cały kaloryfer używając ściereczki z mikrofibry. 

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Tańczące z promocjami 11.08.22

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki