Jak prać firanki?

i

Autor: Shutterstock Jak prać firanki?

Domowe sprzątanie

Bezkonkurencyjny patent na pranie firanek i zasłon. Skończ z prasowaniem i ciesz się białymi firanami

2022-08-12 9:10

Czyste i śnieżnobiałe firanki potrafią odmienić każde wnętrze. Niestety, firany i zasłony mają to do siebie, że szybko osiada na nich kurz i brud co ma przełożenie na jakość powietrza w danym pomieszczeniu. Brudne firanki oznaczają, że wdychamy wszelkie rodzaju kurz i roztocza. Jak prać firanki i zasłonki, by były czyste? Dzięki tym sposobom szybko wypierzesz firany i zasłony, a dodatkowo nie będziesz musiała ich prasować! Rewelacyjne patenty na pranie.

Czyste firanki i zasłonki. Dlaczego to tak ważne?

Firanki i zasłonki pokojowe powinno się prać raz na kilka miesięcy, zaś firankę kuchenną raz w miesiącu. Podobnie w przypadku, gdy w danym pomieszczeniu pali się papierosy, wtedy należy je prać częściej. Czyste i śnieżnobiałe firany potrafią całkowicie zmienić wnętrze, dodatkowo wpływają także na jakość powietrza. Tkaniny chłoną praktycznie wszystko. Brudne i zakurzone firanki sprawiają, że wszystko to wdychamy. Jest to szczególnie niebezpieczne dla alergików i astmatyków. 

Zobacz także: Odlotowy sposób na szybkie mycie ścian bez ścierania koloru. Wykorzystaj tę jedną rzecz, a ściany odzyskają swój kolor

Jak odpowiednio prać firanki i zasłonki?

Firany żakardowe powinno się namoczyć przed praniem. Możesz to zrobić w roztworze wody z sodą lub proszkiem do pieczenia. Jeżeli są one mocno zakurzone to warto je włożyć do wody na kilka godzin. Jeżeli Twoje firanki i zasłonki są poszarzałe to przed praniem namocz je w wodzie z dodatkiem soli kuchennej. Dodaj 50 dag soli na 10 litrów wody. Piorąc firany w pralce warto skorzystać ze specjalnych woreczków. W ten sposób mniej się one pogniotą i pralka ich nie zniszczy. Warto dodać także to takiego prania 2 łyżki sody oczyszczonej. Dzięki temu firanki odzyskają swój śnieżnobiały blask. Pamiętaj, by firanki prać w niewysokiej temperaturze. Te z materiałów syntetycznych w 30 stopniach Celsjusza, a białe w 40 stopniach.  

Pranie firanek bez prasowania 

Niektóre firanki i zasłonki od razu po wyjęciu z pralki można rozwiesić na oknach. W ten sposób wyschną one bez zagnieceń i nie trzeba będzie ich prasować. Dodatkowo takie działanie sprawia, że w pomieszczeniu pachnie czystością i powietrze staje się nawilżone. 

Sonda
Jak często pierzesz firanki?
Tańczące z promocjami 11.08.22

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki