Co daje oczyszczacz powietrza?

2018-02-19 1:00

Oczyszczacze powietrza Blueair to jeden z pionierów tego segmentu rynku na świecie. Firma powstała w Sztokholmie w 1996 a ideą jej założyciela było stworzenie najlepszego oczyszczacza powietrza na świecie. Już pierwszy model - Blueair 401 - znalazł swoje zastosowanie w domach, mieszkaniach, szpitalach, sklepach, biurach, szkołach i przedszkolach. Był to model bardzo efektywny i efektowny - został umieszczony na stałej ekspozycji współczesnego szwedzkiego wzornictwa w Muzeum Narodowym w Sztokholmie.

Od tej pory gama oczyszczaczy Blueair nieustannie się rozwija a wszystkie oczyszczacze powietrza Blueair spełniają najsurowsze standardy stawiane oczyszczaczom powietrza w tym CADR i CABR.

Dziś Blueair to 4 rodziny oczyszczaczy powietrza:

Blue – skuteczne oczyszczacze o prostej budowie, umożliwiające zaadaptowania ich wyglądu do otoczenia w którym pracują,

Sense+ - sterowane gestem, jedne z najbardziej stylowych i eleganckich oczyszczaczy powietrza na rynku,

Pro – opracowane z myślą o zastosowaniu ich w pomieszczeniach komercyjnych, o powierzchni nawet do 110 m2

Classic – koronna seria oczyszczaczy powietrza składająca się z 6 modeli posiadających wbudowany moduł WiFi, część z nich również moduł kontroli powietrza.

Dzięki tym udogodnieniom oczyszczacze powietrza serii Classic są sterowane zdalnie poprzez aplikację instalowaną na smartfonie oraz stale monitorują stan powietrza w pomieszczeniach w których pracują. Pozwala to na stałe śledzenie jakości powietrza, którym oddychamy oraz pracę oczyszczacza powietrza w trybie automatycznym. Oznacza to, że włącza się on kiedy poziom wybranych przez nas zanieczyszczeń przekracza bezpieczną granicę oraz zwalnia kiedy zanieczyszczenia zostaną usunięte w wystarczającym stopniu przez oczyszczacz. Moduł kontroli powietrza analizuje nie tylko zanieczyszczenia ale również zawartość dwutlenku węgla, temperaturę oraz wilgotność dzięki czemu wiemy czym tak naprawdę oddychamy.

Gama oczyszczaczy powietrza Blueair pozwala każdemu znaleźć odpowiedni model. Powierzchnia pomieszczeń, w których oczyszczacze powietrza Blueair są w stanie oczyścić powietrze pięciokrotnie w ciągu godziny to od 15m2 do 110m2*. Wszystkie oczyszczacze mogą pracować z filtrami usuwającymi stałe zanieczyszczenia jak kurz, pył, roztocza, grzyby i wirusy ze skutecznością na poziomie 99,7%. Większość oczyszczaczy Blueair może pracować również z węglowymi filtrami Smokestop usuwającymi z powietrza zarówno stałe zanieczyszczenia jak również dymy, zapachy oraz lotne zanieczyszczenia powietrza.

Oczyszczacze Blueair to jedne z najcichszych oczyszczaczy na rynku. W zależności od tego na której z trzech dostępnych prędkości pracują, emitują hałas na poziomie 32 – 62 dBa gdzie 40 dBa to odpowiednik szmerów w domu.

Oczyszczacze Blueair to także solidna, sprawdzona konstrukcja, która powoduje że nie są to urządzenia na chwilę ale na długie lata, skutecznie zapewniające użytkownikom czyste powietrze przez wiele obfitych w pyłki wiosen oraz wiele smogowych zim.

Warto o tym pamiętać bo każdy z nas ma prawo do oddychania czystym powietrzem przez cały rok.

* - przy założeniu wysokości pomieszczeń na poziomie 300 cm

Dystrybutor oczyszczaczy powietrza Blueair w Polsce PPHU LOGO Piotr Legutko ul. Kraszowicka 83 58-100 Swidnica tel. 731 201 647 biuro@blue-air.pl www.blue-air.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE