pomidory

i

Autor: materiały prasowe

Własna uprawa

Dlaczego liście pomidorów i ogórków żółkną? Co z tym zrobić? Wystarczy wprowadzić do warzywnika tę jedną rzecz, a sadzonki staną się silne i zdrowe

2023-06-20 15:55

Własne uprawa pomidorów oraz ogórków może być uciążliwa. Jednak smak samodzielnie wyhodowanych warzyw zrekompensuje każde niedogodności. Początkujący hodowcy często zmagają się z problemem żółknięcia liści na sadzonkach pomidorów oraz ogórków. Liście stają się pomarszczone oraz suche. Dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić?

Dlaczego liście na sadzonkach pomidorów i ogórków robią się żółte?

Wysokie temperatury, brak deszczu oraz intensywne słońce mogą sprawić, że sadzonki warzywne w przydomowych ogródkach podupadną. Do tego mogą pojawić się mszyce. Początkujący miłośnicy domowych warzyw często zmagają się także z problemem żółknięcia liści na sadzonkach. Dlaczego tak się dzieje i co może być tego przyczyną? Jeżeli na krzaczkach pomidorów zobaczymy pierwsze, żółte liście to znak, że roślina może chorować. Jak w każdym przypadku lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Poniżej dowiesz się, jak hodować sadzonki uprawne, by liście nie żółkły. 

Zobacz także: Te kwiaty w ogrodzie i na balkonie wyglądają bajecznie. Ale uwaga! Według przesądów posadzone przed domem wysysają szczęście

Beszamel: Pomidory – dlaczego są takie zdrowe?

Co zrobić, by liście na pomidorach i ogórkach nie żółkły?

Jednym z najczęstszych błędów jest nadmierne podlewania. Zbyt duża ilość wody nie będzie dobra dla sadzonek. Pamiętaj także, by warzywa podlewać albo bardzo wcześnie rano albo wieczorem. Intensywne słonce może popalić świeżo podlane rośliny. Jeżeli w sezonie zauważasz, że liście sadzonek zmieniają kolor to koniecznie zainwestuj w nawóz z azotem. Jego obecność jest niezbędna do prawidłowego wzrostu Twojej sadzonki. 

Sonda
Uprawiasz jakieś warzywa lub owoce?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany