Mycie lodówki

i

Autor: Shutterstock

Czysta lodówka

Dodaję 1 szklankę do zimnej wody i myję lodówkę w środku. Jest higienicznie czysta i pachnie świeżością. Ekologiczny sposób na mycie lodówki

2023-12-09 7:57

Wiele osób przed świętami podejmuje się mycia lodówki. To dość ważne, aby miejsce, w którym przechowujemy jedzenie, było nieskazitelnie czyste. Ze względu na higienę, zawsze stosuję ekologiczne domowe sposoby na mycie lodówki. Dodaję szklankę tego płynu do zimnej wody i myję nim lodówkę w środku. Plamy z jedzenia i nieprzyjemny zapach znikają na dobre.

Jak myć lodówkę krok po kroku?

Podczas porządków, nie zapominaj o umyciu lodówki w środku. Jak myć lodówkę? Z pewnością nie powinno się robić tego rzadziej niż raz w miesiącu. W końcu to miejsce, w którym przechowywana jest żywność. W pierwszej kolejności należy wyjąć z niej produkty spożywcze i odłączyć chłodziarkę od prądu. Następnie wyciągnij z wnętrza urządzenia wszystkie półki i szuflady. Mniejsze elementy, plastikowe szuflady i uchwyty na drzwi, a nawet szklane półki możesz wstawić do zmywarki i wybrać standardowy program. Możesz to również zrobić ręcznie, używając płynu do mycia naczyń lub ekologicznego płynu do mycia lodówki. Podpowiadamy, jak go przygotować.

Dodaję 1 szklankę do zimnej wody i myję lodówkę w środku. Jest higienicznie czysta i pachnie świeżością

Ten domowy płyn do mycia lodówki jest naprawdę skuteczny i bezpieczny do stosowania w miejscach, gdzie potem przechowujemy żywność. Wystarczy, że dodasz jedną szklankę octu do 2 litrów wody. Zamocz w tym płynie ściereczkę lub gąbkę i umyj wnętrze lodówki. Ocet nie tylko świetnie usuwa zaschnięte jedzenie czy plamy po sokach, ale także dezynfekuje powierzchnie, dzięki czemu będziesz mieć gwarancję higienicznej czystości.

Ocet - dlaczego warto zawsze mieć w domu butelkę octu? 12 praktycznych zastosowań octu
Listen on Spreaker.