Syndrom wilkołaka

i

Autor: TikTok Dziewczynka urodziła się z syndromem wilkołaka. Tkiktokerka dostrzegła jej piękno. „Nigdy nie czuj, że ludzie Cię nienawidzą. Ciocia jest przy Tobie”

Pielęgniarka zemdlała na jej widok

Dziewczynka urodziła się z syndromem wilkołaka. Tiktokerka dostrzegła jej piękno. „Nigdy nie przejmuj się nienawiścią. Ciocia jest przy Tobie”

2022-10-06 15:41

Historia małej Missclyen może posłużyć za scenariusz filmowy i miejmy nadzieje, że życie napisze je z baśniowym zakończeniem, czyli żyła długo i szczęśliwie. Gdy dziewczynka przyszła na świat, pielęgniarka zemdlała na jej widok. Ludzie mówią o niej „człowiek wilkołak”. Niektórzy wytykają palcami, śmieją się za plecami lub wprost, ale dzięki tiktokerce, Rabiatul Adawiyah Samad, świat usłyszał o tej wyjątkowej dziewczynce. Missclyen ma szanse na miłość nie tylko ze strony rodziców.

Mała Missclyen cierpi na hipertrichozę (inaczej zespół Ambras) tzw. syndrom wilkołaka. To schorzenie genetyczne, które charakteryzuje się nadmiernym owłosieniem. Całe ciało łącznie z twarzą dziewczynki pokrywają gęste kosmyki, przez co mała Missclyen jest obiektem drwin nieczułych i nieświadomych ludzi. Jednak na swojej drodze spotkała Rabiatul Adawiyah Samad. Tiktokerka zobaczyła ją w poczekalni przychodni, do której przyjechała na rutynową kontrolę. To była przyjaźń od pierwszego spotkania. Kobieta postanowiła nagrać kilka filmów, które pokazała w mediach społecznościowych. W ten sposób Rabiatul Adawiyah Samad chce przełamać tabu dotyczące choroby i oswoić ludzi z wyjątkowym wyglądem dziewczynki.

„Jest podwód dla którego Bóg nas znalazł. Nigdy przejmuj się nienawiścią, ciocia jest przy Tobie” – napisała Rabiatul Adawiyah Samad pod jednym z nagrań z małą Missclyen.

Rodzice dziewczynki dali zielone światło na takie działania. Jak podkreśliła Rabitual pod jednym z nagrań, to dobrzy ludzie, którzy walczą o szczęście swojego dziecka. Aby uchronić malutką przed krzywdzącymi komentarzami, tiktokerka często korzysta z opcji wyłączenia komentarzy przy publikacji filmów.

Dziewczynka z syndromem wilkołaka. Gdy się urodziła pielęgniarka na jej widok zemdlała

Po nagraniach mediach społecznościowych Missclyen stała się gwiazdą Tik Toka.Choc nie brakuje hejtu, to fani Rabiatul Adawiyah Samad wysyłają także dużo ciepłych słów pod adresem dziecka. Jej popularność zainteresowała także dziennikarzy „Mymediamaya.pl”. Portal skontaktował się z rodzicami dziewczynki - Rolandem i Theresą Anak Guntin. W rozmowie przyznali, że gdy pierwszy raz zobaczyła ją dyżurna pielęgniarka - zemdlała. Lekarze nie wiedzieli, co jest przyczyną choroby. W dodatku, zaledwie dwumiesięczna Missclyen musiała przejść poważną operację. Dziewczynka urodziła się bez nozdrzy. Jej rodzice mają jeszcze troje zdrowych dzieci. W wywiadach podkreślają, że po narodzinach córki płakali ale zarówno oni, jak i rodzeństwo kochają Missclyen i starają się zapewnić jej szczęśliwe życie. Chcą, by jak najwięcej osób dowiedziało się o chorobie na którą cierpi, by nikt nie sprawiał jej przykrości.

Co to jest syndrom wilkołaka?

W swoich nagraniach na Tik Toku Rabiatul Adawiyah Samad podkreśla, że zależy jej na zwiększeniu świadomości na temat hipertrichozy. Do tej pory, na świecie udokumentowano jedynie 50 przypadków tej choroby. Oprócz nadmiernego owłosienia mogą pojawić się problemy z kręgosłupem, wady słuchu lub niewielkie deformacje w obrębie twarzy. Jak dowiadujemy się z filmików poza nadmiernym owłosieniem Missclyen jest zdrowa i prawidłowo się rozwija.

TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI 06.10.22

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki