Dziewczyny w grze

i

Autor: materiały prasowe Dziewczyny w grze

Wyjątkowa inicjatywa dla kobiet

Dziewczyny w grze! Rusza druga edycja stypendialno-mentoringowego

2022-09-22 14:55

Dziewczyny potrafią grać i niejednokrotnie są w tym lepsze od facetów. Pora zatem wyjść z cienia. CD PROJEKT RED razem z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ogłosił nabór do kolejnej edycji programu stypendialnego dla młodych dziewcząt marzących o karierze w branży gier wideo. Rekrutacja trwa od 5 września do 30 października. To już drugi raz gdy CD PROJEKT RED organizuje tą wyjątkową akcję skierowaną dla kobiet.

Dziewczyny w grze! Niech kobiety pokażą swoją moc

Kobiety i gry komputerowe to może dosyć nieoczywiste połączenie. Jednak pozory potrafią mylić, a wiele dziewczyn to niesamowite gamerki, które mogą pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami. "Dziewczyny w grze!" to pierwszy w Polsce program stypendialno-mentoringowy skierowany do uczennic szkół średnich, który oferuje możliwość poznania wielu praktycznych aspektów pracy w branży gier, a także szansę na zdobycie cennego doświadczenia. Uczestniczki, poza opieką mentorską i wsparciem merytorycznym od najlepszych specjalistek i specjalistów ze studia CD PROJEKT RED, biorą udział w warsztatach i eventach, a także uzyskują wsparcie finansowe, które mogą przeznaczyć na swój rozwój i edukację.

Zobacz także: Pij to codziennie, a nie złapie Cię przeziębienie 

– Nasz program kierujemy do młodych dziewczyn mieszkających w mniejszych miejscowościach, które dopiero zaczynają planować swoją przyszłość i karierę zawodową. Być może część z nich nigdy nie pomyślała poważnie o pracy przy grach wideo, bo to stereotypowo „zajęcia dla chłopaków”? W naszym społeczeństwie pokutuje bowiem błędne przekonanie, że branża gier wideo jest miejscem tworzonym głównie przez i dla mężczyzn. Chcemy to zmienić i tym samym ułatwić dziewczynom dostęp do naszej branży, a ją samą uczynić bardziej różnorodną – mówi Agnieszka Szamałek-Michalska, Culture, Diversity & Inclusion Director w CD PROJEKT RED. 

Współorganizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od lat inspiruje wybory edukacyjne młodzieży, a także odpowiada za inicjatywy wspierające kobiety w branży technologicznej.

– W Perspektywach wierzymy mocno w dziewczyny i ich moc zmieniania świata. W programie “Dziewczyny w grze!” chcemy dotrzeć do utalentowanych dziewczyn, przekazać im wiedzę, narzędzia i to co mniej uchwytne, a kluczowe — dawkę odwagi, która pomoże im spojrzeć na swoje życie w szerszej perspektywie i zaplanować z przytupem przyszłość. – mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Perspektywy Women in Tech.

Bez zaskoczenia, pierwsza edycja tego projektu edukacyjnego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie z całej Polski napłynęło aż 1400 zgłoszeń od utalentowanych i zafascynowanych gamingiem młodych programistek, graficzek, animatorek czy pisarek. W wyniku kilkuetapowego procesu rekrutacyjnego wyłonionych zostało 20 najzdolniejszych kandydatek, które rozwijają swoje umiejętności twarde i miękkie pod okiem mentorów i mentorek z CD PROJEKT RED, twórców serii gier o Wiedźminie i Cyberpunk 2077.

Dziewczyny w grze

i

Autor: materiały prasowe Dziewczyny w grze
Fatalny romans legendy TVP. Historia z Koprem