Gdańsk

i

Autor: Shutterstock Gdańsk. Spacer po starym miescie może być jednym z najpięknieszych momentów wakacji 2023

Gdzie na wczasy?

Gdzie na wakacje 2023? Najlepszy kierunek jest bliżej niż myślisz

2023-01-04 14:45

Wczasy, urlopy, długie weekendy, wakacje i city breaki – gdzie wyjechać w 2023 roku? Ci, którzy zastanawiają się, który kierunek będzie najlepszy, mogą wziąć pod uwagę zestawienie przygotowane przez ekspertów CNN. Powstała lista 23 krajów, które warto odwiedzić w tym roku. Na pierwszym miejscu jest Polska.

Gdzie na wakacje 2023? Do Polski! Nasz kraj zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych miejsc na urlop w 2023 roku. Listę przygotowali eksperci CNN Travel.

Gdzie pojechać w 2023? Najlepszy kierunek na wakacje jest bliżej niż myślisz

Wybierając najlepsze miejsce na wakacje z z pewnością wiele osób bierze pod uwagę ceny ale i atrakcje jakie oferuje dana destynacja. Większość z nas chce żeby było tanio i dobrze. Śledzimy więc najnowsze trendy, wyszukujemy tanie loty i inspirujemy się miejscami, w których byli np. znajomi. Niektórzy sięgają także po rankingi takie jak ten, który przygotowali eksperci CNN Travel. Dziennikarze wybrali 23 miejsca, które warto odwiedzić w 2023 roku. Na pierwszym miejscu zestawienia jest Polska. Autorzy listy docenili naszą pomoc Ukrainie dlatego zachęcają czytelników ze świata do odwiedzin naszego kraju.

- Powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Polskę w 2023 roku, nie jest szansa na pobyt w miejscu odpowiednim dla rodziny królewskiej. Ma pokazać solidarność z krajem, który z kolei okazał solidarność ludziom z Ukrainy” – czytamy w uzasadnieniu.

CNN Travel przypomina, że dzielenie ponad 500-kilometrowej granicy sprawiło, że to właśnie nad Wisłą schronienie utrzymała największa liczba uchodźców.

- Niezależnie od tego, czy masz ochotę spędzić wakacje w królewskim pałacu w Warszawie, wyskoczyć na kilka dni do Krakowa, Gdańska, Wrocławia lub Poznania - setki kilometrów od granicy z Ukrainą - czy zaszyć się w lasach, nad jeziorami albo w górach, masz okazję zrobić dobry uczynek tylko poprzez spędzenie wakacji w Polsce – pisze Julia Buckley w CNN Travel.

Najlepsze miejsca na wakacje 2023. Ranking CNN

Na drugim miejscu w zestawieni najlepszych miejsc na wakacje 2023 według CNN Travel jest zachodnia Australia. Jednym z powodów, dla których warto ją odwiedzić jest całkowite zaćmienie słońca, które będzie widoczne 20 kwietnia w mieście Ecmouth i na półwyspie Ningaloo. Na trzecim miejscu uplasowało się miasto Beatlesów. Choć to nie jedyny powód by pojechać do Liverpoolu, zaznaczają eksperci CNN Travel. W maju odbędzie się tam konkurs Eurowizji, a w czerwcu 25. edycja Liverpool Biennial - festiwalu sztuk współczesnych. 

ZOBACZ TEŻ: Jak wziąć urlop w 2023? Dni wolne od pracy wykorzystaj na city breaki. Gdzie i kiedy pojechać na długi weekend?

Lista miejsc najlepszych na podróż w 2023 roku

 1. Polska
 2. Australia zachodnia
 3. Liverpool, Wielka Brytania
 4. Charleston, Karolina Południowa
 5. Wilno, Litwa
 6. Fidżi
 7. Manaus, Brazylia
 8. Saloniki, Grecja
 9. Rwanda
 10. Göteborg, Szwecja
 11. Ras al-Khaimah, Zjednoczone Emiraty Arabskie
 12. Laos
 13. Gruyères, Szwajcaria
 14. Minneapolis, USA
 15. Bogota, Kolumbia
 16. Dolina Mustanga, Nepal
 17. Tanzania
 18. Kair, Egipt
 19. Naoshima, Japonia
 20. Belize
 21. Oaxaca, Meksyk
 22. Ottawa, Kanada
 23. Uganda
Sonda
Który z 23 krajów z listy CNN wybierzesz na urlop?
Park Jalu Kurka w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany