Jak prawidłowo czyścić lustra?

i

Autor: Shutterstock Jak prawidłowo czyścić lustra?

Rewelacyjne sposoby na sprzątanie

Jak myć lustra, by nie były zaparowane? Pokojówka zdradziła niezawodny sposób, który sprawi, że lustro będzie miało lśniącą powierzchnię. Kosztuje tylko kilka złotych

2022-10-13 8:44

Jak prawidłowo myć lustro, by zachwycało nieskazitelną powierzchnią i nie zaparowywało? Czyszczenie i mycie luster potrafi być wyjątkowo uciążliwe, wystarczy chwila nieuwagi, a pojawiają się na nich plamy i nieestetyczne smugi. W sezonie jesienno-zimowym lustra lubią także zaparowywać, dotyczy to także luster zewnętrznych, na przykład w samochodzie. Jedna z pokojówek zdradziła wystrzałowy sposób na mycie luster, by nie zaparowywały. Stosuje się go w hotelach oraz restauracjach. Ten trik sprawi, że lustra będą lśniły i nie będzie osiadała na nich para.

Jak prawidłowo myć lustro? Odlotowy sposób na czyszczenie powierzchni lustra

Pamiętaj, że tafla lustra to przede wszystkim warstwa srebra, naniesiona od tyłu na szkło. Czyszczenie jej żrącymi i silnymi detergentami może nieodwracalnie zniszczyć powierzchnię lustra. Unikaj preparatów o kwaśnym lub zasadowym pH, takich jak woda z octem, woda z amoniakiem czy wszelkiego rodzaju mleczka do czyszczenia. Co ciekawe, wiele osób czyści lustra płynem do szyb, jednak jak się okazuje one nie zawsze się do tego nadają. Lustro najlepiej czyścić miękką szmatką nasączoną preparatem do mycia luster. Możesz wykorzystać również ciepłą wodę, wyczyść lustro do sucha, a nie zostaną na nim smugi i zacieki.

Zobacz także: Nieprzeciętny sposób na mycie płytek bez smug. Płyn za 2 zł gwarantuje, że odzyskają wysoki połysk bez zacieków

Jak myć lustro, by nie zaparowywało? Pokojówka zdradziła sekret, jak robią to w hotelach

Okazuje się, że jest sprytny trik ma mycie luter, by te nie zaparowywały i były lśniąco czyste przez długi czas. To genialny sposób, o którym mało osób słyszało. Jedyne, czego potrzebujesz to pianka do golenia. Wystarczy, że delikatnie przetrzesz nią powierzchnię lustra, a następnie wypolerujesz. W ten sposób zabezpieczysz lustro przed parowaniem. Powtarzaj tą czynność co trzy tygodnie, a Twoje lustra będą zachwycały lśniącą powierzchnią. 

Sonda
Znałaś trik z myciem luster pianką do golenia?
72 godziny przed biurem PiS. Niewidoma bydgoszczanka protestuje