moda 2022

i

Autor: SHUTTERSTOCK moda 2022

Jak prasować eleganckie koszule? Sprawdzone wskazówki, które ułatwią Ci życie

2022-07-02 5:04

Prasowanie koszuli to dla wielu osób prawdziwa męczarnia. Wbrew pozorom to nie jest prosta czynność, chyba każdy z nas to zna, pięknie wypasowana koszula po przełożeniu ja na drugą stronę znów jest pognieciona. Dodatkowo rękawy, mankiety i kołnierzyk - jak to wszystko ogarnąć? Wybraliśmy i przetestowaliśmy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów na prasowanie koszuli. Dzięki tym wskazówkom prasownie koszul stanie się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Koniec z męczarnią i wkurzającymi zagnieceniami.

Jak pracować koszule? Praktycznie porady i wskazówki

Prasowanie koszul to zdecydowanie wyższy poziom umiejętności obchodzenia się z żelazkiem. Koszule robią się same gnieść, a wyprostowanie owych zagnieceń wcale nie jest takie proste. Koszula to taki element garderoby, który nie może być pomięty, to świadczy o naszym stylu i dobrym guście. Na szczęście, jest kilka prostych sposobów na prasowanie koszuli, które zdecydowanie ułatwiają ten proces. Zobacz wskazówki, które Ci przygotowaliśmy, a przekonasz się, że prasowanie koszuli nie musi być uciążliwe.

Potrząśnij koszulą po wyjęciu z pralki

Pierwszy trik powinnaś wykonać jeszcze gdy koszula jest mokra i wieszasz ją na suszarce. Porządnie ją potrząśnij, niech sama się ułoży. Pomoże to w rozprostowaniu zagnieceń powstałych w pralce i sprawi, że będzie mniej prasowania. 

Zobacz także: Drinki i napoje dla znaków zodiaku. Zobacz listę astrologów i znajdź idealny napój dla siebie

Jak ułożyć koszulę na desce do prasowania?

Koszulę rozpinamy i zaczynamy prasowanie od kołnierzyka. Nigdy o tym nie zapominaj, pognieciony kolorzyk robi fatalne wrażenie. Następnie nałóż koszulę na węższą część deski do prasowania, by móc rozprostować zagniecenia na barkach. Pamiętaj, by materiał zawsze dobrze rozłożyć żeby nie powstawały zagniecenia od żelazka. Pracując rękawy pamiętaj, aby robić to od ramienia do mankietu i od ramienia do szwu. Na końcu wyprasuj tył i przód koszuli. Nie zapominaj o przestrzeni pomiędzy guzikami. 

Przydatne wskazówki w prasowaniu koszul

Przed prasowanie możesz delikatnie spryskać koszulę wodę, trik ten sprawdzi się zwłaszcza w przypadku prasowania nowej koszuli. która ma zagniecenia od złożenia. Możesz również wykorzystać funkcję pary w żelazku, pamiętaj jednak, by zawsze wlewać do niego przegotowaną wodę. W ten sposób kamień nie będzie się osadzał na żelazku i nie będzie brudzić ono ubrań. 

Sonda
Skorzystasz z naszych porad dotyczących prasowania koszul?
Tańczące z Promocjami 30.06.22
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE