Jak prawidłowo myć miejsca intymne? 3 rażące błędy kobiet

i

Autor: SHUTTERSTOCK Jak prawidłowo myć miejsca intymne? 3 rażące błędy kobiet

Codzienna higiena

Jak prawidłowo myć stopy? Prawie nikt tego nie robi, a wystarczy kilka minut

2022-08-07 5:54

Codzienna higiena jest niezwykle ważna. W dzisiejszych czasach doskonale wiemy, że częste mycie wcale nie skraca życia, a może uratować nasz przed poważnymi chorobami. Oczywiście nie chodzi o szorowanie każdej części ciała kilka razy dziennie, ale o przynajmniej jeden prysznic lub kąpiel w ciągu dnia. Wiele osób zapomina jednak o prawidłowym myciu jednej z części ciała. Mowa o stopach, często traktujemy je po macoszemu i nie poświęcamy czasu ha ich higienę. Jak zatem prawidłowo myć stopy?

Jak prawidłowo myć stopy? Praktyczne wskazówki, o których nie można zapominać 

Jak podaje portal kobieta.onet.pl lekarza ostrzegają, że myjemy zbyt dokładnie niektórych partii ciała. Eksperci wskazują, że chodzi przede wszystkim o pachy, pachwiny, miejsca intymnie i stopy. Te ostatnie często traktujemy po macoszemu i wydaje nam się, że myją się one same podczas kąpieli lub pod prysznicem. To błąd, woda i piana spływająca z pozostałych części ciała często jest brudna i pełna zarazków, co może wpłynąć na zdrowie naszych stóp. Pamiętaj, by zawsze porządnie umyć stopy, przede wszystkim skup się na przestrzeni pomiędzy palcami, gdzie gromadzi się brud. Nie zapominaj również o prawidłowej higienie pięt i podbicia stopy. Delikatnie złuszczaj naskórek, stosuj peelingi i kremy z mocznikiem, które zmiękczają i nawilżają skórę pięt. Nieodpowiednia higiena stóp może być przyczyną wielu chorób, w tym grzybicy, brodawki lub gronkowca. To wstydliwe i trudne do wyleczenia schorzenia. 

Zobacz również: Jak prawidłowo myć odbyt? Kluczowe porady dla zdrowia. Wszystko, co chcesz wiedzieć, ale wstydzisz się zapytać

Marianna Schreiber przycisnęła Grzegorza Brauna!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany