Jak usunąć uporczywe plamy?

i

Autor: Shutterstock Jak usunąć uporczywe plamy?

Sposoby na pranie

Jak usunąć plamy z wina i kawy na białej koszuli? Magiczny patent, dzięki któremu plamy niemalże same znikają

2022-07-27 8:49

Plamy, zwłaszcza te z kawy, herbaty czy czerwonego wina potrafią skutecznie wytrącić z równowagi. Taka to już złośliwość losu, że najczęściej plamimy sobie eleganckie ubrania tuż przed ważnym spotkaniem. Na szczęście, są proste i przede wszystkim skuteczne sposoby, jak szybko wywabić plamy, nawet te najbardziej uciążliwe. Zobacz, w jaki sposób pozbyć się plam z białej koszuli. Ten trik działa praktycznie na każdą plamę, z wina, kawy czy też herbaty.

Genialny sposób na szybkie wywabiane plam z białej koszuli 

Trudne plamy to prawdziwa zmora. Wystarczy chwila nieuwagi, a naszą białą koszulę "zdobią" mało efektowne plamy. Niektóre z nich wystarczy szybko zaprać, ale inne uparcie nie chcą zejść. Jak szybko sprać plamy z kawy, herbaty i wina z białej koszuli? Istnieje wiele sprytnych sposobów na radzenie sobie z plamami. Warto je znać bo mogą uratować naszą stylizację podczas niejednego wyjścia. Plamy z czerwonego wina najlepiej wywabiać solą kuchenną, możesz również potraktować je szampanem lub prosecco, które nieco ją rozjaśnią, a następnie uprać. W przypadku kawy i herbaty najważniejszy jest czas. Nie możesz dopuścić, by plama zaschła, wtedy jej dopranie będzie o wiele trudniejsze. Na tego rodzaju plany idealnie sprawdzi się ocet. Wymieszaj jedną łyżeczką octu z pół litra wody i takim roztworem potraktuj plamę. Zamiast octu możesz dodać również sodę oczyszczoną.

Zobacz także: Wielki QUIZ o znanych i inspirujących kobietach. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Magiczny trik na plamy. Sposób naszych babć, który wraca do łask

Prawdziwym skarbem w odplamianiu białej koszuli może okazać się niezbędnik naszych babć, który dzisiaj jest już nieco zapomniany. Mowa o szarym mydle, które rewelacyjnie radzi sobie ze wszelkiego rodzaju plamami i szybko je dopiera. Warto mieć je w swoim domu. Szarego mydła możesz także używać do namaczania ubrań, a to nie jedyne jego cudowne możliwości. Produkt ten posiada także właściwości antybakteryjne i może być wykorzystywany do przemywania ran, a także łagodzi swędzenie po ugryzieniach owadów. 

Sonda
Używasz szare mydło do prania?
W Polsce brakuje cukru. A jak jest w Niemczech?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany