Jesteś mistrzynią dramy? Oto 5 rzeczy, które robią kobiety i niszczą swój związek

Kłótnia
Autor: Shutterstock Kłótnia

Wydawałoby się, że w związku przede wszystkim liczy się miłość i póki uczucie jest silne nic nie jest w stanie go zniszczyć. Niestety, jest wiele rzeczy, które potrafią skutecznie zrujnować nawet największą miłość. Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie, a co za tym idzie pewne przyzwyczajenia, które jednej płci wydają się czymś normalnym potrafią wkurzać i męczyć partnera. Nie ma związków idealnych ponieważ nie ma idealnych ludzi. Każdy z nas ma swoje wady i przyzwyczajenie, które mogą doprowadzać drugą osobę do szału. Kłótnie w związkach są naturalne i często są oznaką, że nam zależy. Jednak są pewne zachowania, których lepiej unikać. Zobacz, co niszczy związek i czego nigdy nie robić.

Szczęśliwe pary to takie, które się kłócą. Mniejsze czy większe sprzeczki pokazują, że nadal nam na sobie zależy, są również dobrym momentem na rozładowanie emocji i szczerą rozmowę. Pamiętaj jednak, by po każdej kłótni się pogodzić. Niektóre pary nie chodzą spać bez zgody, a jeżeli do tego czas nie dojdą do porozumienia do ogłaszają swoiste zawieszenia broni na noc. Są jednak pewne zachowania, których w związku powinniśmy unikać, niszczą one fundamenty naszej relacji, podcinają skrzydła i kropla po kropli drążą poważne problemy.

NARZEKANIE - w związku, zwłaszcza tym długotrwałym często pojawia się wiele problemów życia codziennego, kłopoty w pracy, z pieniędzmi czy ze zdrowiem. Partner powinien być naszym przyjacielem i wspierać nas w każdej chwili ale wiele kobiet często wpada w pułapkę problemów i nadmiernie je przeżywa. Mężczyźni są tak zaprogramowani, że gdy jest kłopot należy go rozwiązań i iść dalej, kobiety są bardziej emocjonalnie i często się zamartwiają na zapas. Partner może pomyśleć wtedy, jesteś uzależniona od problemów i lubisz być wiecznie smutna.

KRYTYKA - przyznajmy, że prawie każdemu zdarzyło się skrytykować partnera. Nie ma w tym nic złego, w ten sposób przekazujemy sobie wzajemne oczekiwania i wypracowujemy wspólny kompromis. Pamiętaj jednak, że nadmierna krytyka do niczego nie prowadzi, a może sprawić, że twój partner przestanie wierzyć w siebie, a ciebie będzie miał dość. 

POGARDA - w żadnym związku nie ma miejsca na pogardę. Wzajemna relacja powinna opierać się na szacunku, a gardzenie partnerem jest tego zaprzeczeniem. Pogarda połączona z ironicznym śmiechem może być niebezpieczna dla związku i zabija chęć rozmowy i otwarcia się przed drugą osobą.

Pamiętaj, że związek to przede wszystkim zaufanie, kiedy jednak decydujemy się na wspólne zamieszkanie trzeba zmierzyć się z wieloma prozaicznymi problemami. Każdy z nas ma własne przyzwyczajenia i rytuały, które niekoniecznie muszą podobać się drugiej połówce. Najważniejszym jest znalezienie złotego środka i kompromisu. Wielu mężczyzn narzeka, że ich kobiety stały się swoistymi "męczybułami" i ciągle o czymś im przypominają, każą coś zrobić albo coś im przeszkadza. Oczywiście, jeżeli twój facet obiecał, że naprawi zepsuty zlew miesiąc temu to raczej nie będzie milczała i udawała, że wszystko jest ok, ale spróbuj zaakceptować jego pewne nawyki. Jeżeli zdarzyło mu się nie wytrzeć blatu w kuchni, albo brudne skarpetki zamiast w koszu na pranie wylądowały obok, nie wszczynaj awantury i nie marudź. Czasami warto wziąć na wstrzymanie.

Wiele kobiet wypracowało sobie system który im wydaje się idealny, a niestety jest autostradą do katastrofy. Panie często bowiem szantażują swoich partnerów seksem. To najgorsze co można robić. Prowadzi to do niezdrowego postrzegania seksu w waszym związku, a coś co jest intymną chwilą dla obojga partnerów, staje się bronią w rękach kobiety, która w ten sposób próbuje wymuszać zachowania na mężczyźnie.

Ustawili jeże przy drodze
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze