Mistrzowski sposób na komary! Ten naturalny składnik sprawi, że będą Cię omijać szerokim łukiem

i

Autor: Shutterstock

Co zrobić, aby komary nie gryzły?

Mistrzowski sposób na komary! Ten naturalny składnik sprawi, że będą Cię omijać szerokim łukiem

2022-08-02 16:01

Szukasz domowego sposobu na komary? Latem są zmorą wszystkich działkowiczów. Bywa nawet tak, że wieczorem nie da się wyjść na świeże powietrze, bo natrętne owady atakują z każdej strony. Jednym z najlepszych sposobów na odstraszanie komarów są specjalnie chemiczne środki w spray 'u. Istnieje jednak jeszcze jeden skuteczny sposób na komary, który pomoże je odstraszyć. Tego owady nie znoszą i będą Cię omijać z daleka.

Skuteczne sposoby na komary. Jak je odstraszyć?

Komary to jedne z najbardziej natrętnych owadów występujących w Polsce, a ich ugryzienia zostawiają swędzący ślad na wiele dni. Ci mali krwiopijcy potrafią zrujnować nawet najbardziej wyczekany i wymarzony urlop. Najwięcej jest ich oczywiście w okolicy zbiorników wodnych. Wówczas niemal stadami atakują i obsiadają swoją ofiarę. Jak odstraszyć komary? Istnieje kilka znanych i skutecznych sposobów na komary. Jednym z nich są chemiczne środki w sprayu. Wystarczy rozpylić je na skórę i odzież, a komary na pewno będą cię omijać szerokim łukiem. Kolejnym sposobem, który ochroni cię przed komarami w domu, jest założenie moskitier w oknach, a także gaszenie światła wieczorem, gdy zamierzasz wietrzyć pomieszczenie. Skutecznym zabiegiem profilaktycznym chroniącym przed ukąszeniami jest noszenie ubrań w kolorze białym.

Naturalne sposoby na komary. Tego unikają jak ognia!

Naturalnym środkiem na komary są olejki eteryczne. Owady nie lubią zapachu cynamonu, bazylii oraz wanilii. Jeśli nie chcesz mieć owadów w domu, na parapecie postaw spodek z plasterkami cebuli. Jest jeszcze jeden sposób na odstraszenie komarów. To sok z cytryny. Wystarczy nanieść go na skórę w kilku miejscach, np. pod kolanami, w zgięciach łokci, na szyi.

Najlepsze sposoby na komary. Te rośliny naprawdę je odstraszą!

Niektóre rośliny są równie skuteczne w odstraszaniu komarów, co środki zakupione w sklepie. Bez problemu można je wyhodować na swoim balkonie, tarasie, czy w ogrodzie, dzięki czemu będą piękną ozdobą tarasu lub stołu, a komary się do ciebie nie zbliżą.

  • Lawenda wąskolistna
  • Mięta pieprzowa
  • Pelargonia pachnąca
  • Mirt
  • Katalpa (surmia)
  • Kocimiętka
  • Rosiczka
  • Bazylia
  • Komarzyca
  • Bodziszek cuchnący (anginka).
Sonda
Najlepszym środkiem na komary są:
Wybudowali pomnik komarowi
Nasi Partnerzy polecają