ukryta funkcja zmywarki

i

Autor: Shutterstock ukryta funkcja zmywarki

Triki na mycie naczyń

Mocny sposób na mycie szklanek w zmywarce bez zacieków. Wystarczy użyć jednej rzeczy, a szkło będzie lśniąco czyste

2022-09-30 12:07

Mycie szklanek w zmywarce jest banalnie proste i ekonomiczne. Jednak czasami po zakończeniu programu i tak wyjmujemy ze zmywarki brudne szklanki, czy kieliszki. Wówczas musimy polerować je ręcznie. Na szczęście istnieje jeden trik, o którym na pewno nie słyszałaś. Dzięki niemu twoje szklanki po myciu w zmywarce będą bez zacieków i zawsze lśniąco czyste.

Wyjmujesz brudne szklanki ze zmywarki? Poznaj przyczyny

Mycie szklanek w zmywarce to jeden z najprostszych i w ostatnich latach najpopularniejszy sposób na czyste naczynia. Wystarczy odpowiednio układać szklanki czy kieliszki w szufladach, wrzucić kapsułkę i włączyć odpowiedni program, a urządzenie wykona praktycznie całą pracę za nas. Jednak chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją, kiedy po wyjęciu szklanek ze zmywarki, okazało się, że są niedomyte, a ich powierzchnia jest matowa. Możliwe, że to wina przeładowanej zmywarki i zbyt małych przestrzeni między poszczególnymi rzeczami. Jednak bywa i tak, że po prostu na szklankach tworzy się specyficzny osad z wody i nawet zmywarka nie jest w stanie sobie z nim poradzić. Na szczęście istnieje jeden naprawdę dobry trik, który pomoże perfekcyjnie doczyścić szklanki w zmywarce, usunąć z nich każde zabrudzenie i sprawić, że będą lśnić. 

Sposób na mycie szklanek w zmywarce bez zacieków i smug

Jak myć szklanki w zmywarce bez smug i zacieków - to pytanie zapewne nurtuje każdego posiadacza tego urządzenia. Czasami twarda woda sprawia, że na szklanych naczyniach pojawia się osad z kamienia, a one stają się matowe. Dodatkowo woda tworzy zacieki na szklankach i po wyjęciu ze zmywarki trzeba je ręcznie polerować. Jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie, to koniecznie skorzystaj z triku z kulkami z folii aluminiowej, które pomogą starannie doczyścić szklanki w zmywarce. Zrób 3 kulki z folii aluminiowej i ułóż je w szufladzie obok szklanek i włącz program mycia. Dzięki niej pozbędziesz się zacieków z wody na naczyniach. Folia zniweluje smugi i sprawi, że Twoje szklanki będą czyste i błyszczące.

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Ocet - dlaczego warto zawsze mieć w domu butelkę octu? 12 praktycznych zastosowań octu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają