Najbardziej trujące kwiaty doniczkowe. Sprawdź, czy nie masz ich w domu.

i

Autor: Shutterstock Hoja

Piękne kwiaty

Nasze babcie wiedziały, jak to robić. Podlej tym kwiaty, a wystrzelają jak szalone. Róże będą rosły jak na drożdżach

2023-07-07 14:10

Rewelacyjny trik na pięknie i bujne kwiaty doniczkowe. Nasze babcie miały swoje sekretne sposoby na domowe obowiązki. Potrafiły zadbać o kwiaty, by te rosły jak szalone, wiedziały, jakie składniki pomogą w przeziębieniu oraz wiedziały, jak utrzymać czystość bez specjalistycznych preparatów. Jednym z sekretów naszych babć był magiczny składnik do podlewania domowych roślin, dzięki niemu staną się zdrowsze i pozbędziemy się chwastów. Zobacz ten genialny sposób na kwiaty doniczkowe.

Genialnie sposoby naszych babć na pielęgnację kwiatów! Odkryj ich sekrety

W dzisiejszych czasach coraz częściej wraca się do wiedzy i umiejętności, które stosowały nasze babcie. W wielu dziedzinach życia na nowo odkrywa się ludową naukę i sposoby na ułatwienie sobie codziennych obowiązków. Jednym z takich trików jest ten na pięknie kwiaty. Sprawdzi się ona zarówno w przypadku kwiatów ciętych, jak i doniczkowych.

Zobacz także: Prosty sposób na to, jak ugotować bób. Ten składnik sprawi, że bób będzie soczyście zielony i pyszny

Doskonała mieszanka do podlewania kwiatów. Zamiast do kieliszka wlej do doniczki

Nasze babcie do podlewania roślin stosowały roztwór wódki z cukrem. O korzystnych właściwościach alkoholu na rośliny wiemy całkiem sporo. Według badań niewielka ilość alkoholu w pielęgnacji kwiatów może mieć na nie zbawienny wpływ. Napoje wysokoprocentowe mogą ograniczyć wzrost łodyg, dzięki czemu kwiaty będą silniejsze i nie będą się przechylać. Ten sposób często wykorzystuje się w przypadku tulipanów. Roztwór wódki z cukrem może sprawdzić się z kolei w pielęgnacji róż, już kilka kropel sprawi, że opadłe kwiaty się podniosą i dłużej zachowają swój pięknych kształt. W przypadku kwiatów doniczkowych alkohol zapobiegnie namnażaniu się niebezpiecznych dla kwiatów bakterii, a cukier dodatkowo je odżywi. W ten sposób ograniczysz także porost chwastów w donicach. 

Sonda
Często kupujesz kwiaty doniczkowe?
Otwarcie Domu Jakuba w Nowym Sączu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany