Nie kończ na dyplomie

2008-08-26 11:00

Dzisiaj każdy musi się dokształcać i wiele razy uzupełniać wiedzę w ciągu swego życia zawodowego. Jeśli jesteś zainteresowany własnym rozwojem, zostań słuchaczem studium podyplomowego.

Studia podyplomowe stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza kierunki ekonomiczne, biznesowe
(różnego rodzaju analizy ekonomiczne, finansowe), bankowość, zarządzanie i marketing. Na takie studia decydują się niekoniecznie ci, którzy zdobyli wcześniej wykształcenie w danej dziedzinie – np. podyplomowe studia ekonomiczne wybierają także inżynierowie czy prawnicy.

Warto inwestować w siebie

Dziś to pracodawcy dyktują warunki, a twoja atrakcyjność jako kandydata do pracy w dużym stopniu sprowadza się do wszechstronności twoich kompetencji i umiejętności. Absolwent, który poprzestaje na dyplomie, dalej się nie rozwija. A pracodawcy bardziej są skłonni zatrudniać kogoś, kto widzi sens swego doskonalenia, kto inwestuje w siebie. Uczelnie same decydują o tym, jakie kierunki studiów podyplomowych chcą otworzyć. W praktyce przyjmuje się, że studia podyplomowe nie powinny trwać krócej niż dwa semestry. Takie studia odświeżają lub pogłębiają już zdobytą wiedzę albo dają dodatkowy zastrzyk wiedzy. Niektóre uczelnie przyjmują na studia podyplomowe kandydatów z licencjatem, inne stawiają warunek, by kandydaci mieli ukończone studia magisterskie. Zajęcia zwykle odbywają się w soboty i niedziele. Najczęściej studia podyplomowe są płatne, a pieniądze musisz wyjąć z własnej kieszeni, bo pracodawcy rzadko je refundują. Jednak w rezultacie na pewno to ci się opłaci,bo twoje szanse na rynku pracy wzrosną.

Szukaj na stronach

Zawsze warto uczyć się nowych rzeczy, ale – żeby odnieść sukces – trzeba robić to z głową. Zastanawiasz się, jaką uczelnię wybrać? Chciałbyś poznać oferowane kierunki, specjalności czy też koszt nauki? Najlepszym źródłem tych informacji są oficjalne strony internetowe tych instytucji. Warto też wcześniej sprawdzić, czy interesująca nas uczelnia ma odpowiednią kadrę naukową, co ściśle wiąże się z poziomem nauczania. Dobrym źródłem informacji mogą być także informatory dla przyszłych studentów. Są one aktualizowane i wydawane cyklicznie przez profesjonalne wydawnictwa, którym uczelnie przekazują dane na temat istniejących i nowo powstałych kierunków lub specjalizacji oraz zmian w postępowaniu rekrutacyjnym.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki