Z tym nie łącz arbuza

i

Autor: Shutterstock

To musisz wiedzieć

Nigdy nie jedz arbuza w ten sposób. Polacy robią to notorycznie. Zniszczy Twoją wątrobę. Poważne uszkodzenia

2023-08-31 12:54

Arbuz to jeden najpyszniejszych, letnich owoców. Jest idealny na upały i ma bardzo mało kalorii. Kochają go zarówno dzieci i dorośli. Okazuje się jednak, że arbuza nie wolno łączyć z jednym produktem. Niestety jest ono bardzo popularne i wiele osób w ten sposób spożywa arbuza. Takie połączenie jest bardzo niebezpieczne i może poważnie uszkodzić wątrobę. Z czym nie łączyć arbuza?

Dlaczego latem warto jeść arbuza?

Arbuz to nie tylko bomba smaku ale również moc witamin i właściwości prozdrowotnych. Jest on rewelacyjną przekąską, gasi pragnienie i ma mało kalorii. W 100 gramach arbuza jest zaledwie 30 kalorii. Arbuza można spożywać na wiele sposobów, może być dodatkiem do koktajli oraz do sałatek. Niektórzy nawet grillują arbuza. Owoc ten pozytywnie wpływa na pracę serca, pomaga w regeneracji mięśni, chroni przed astmą oraz wspomaga odchudzanie. Jak się jednak okazuje, że każde połączenie arbuza jest bezpieczne i powinno się je spożywać. Z czym nie łączyć arbuza?

Zobacz również: Te truskawki są zakazane. Mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Nie kupuj i nie jedz

Takie arbuza nigdy nie spożywaj. Takie połączenie zrujnuje Twoją wątrobę

W ostatnim czasie popularne zrobiło się połączenie mocnego alkoholu z arbuzem. Hitem wielu imprez stał się kolorowe drinki i wlewanie alkoholu do środka arbuza. Takie połączenie nie jest jednak bezpieczne. Miąższ owocu natychmiast nasiąka procentami i staje się potencjalnie niebezpieczny. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko przez zawarty w arbuzie związek nazywany likopenem. On w połączeniu z alkoholem ma druzgocący wpływ na wątrobę. Dodatkowo napoje wysokoprocentowe zaburzają wchłanianie likopenu, który sam w sobie jest silnym antyoksydantem. 

Sonda
Zdarza Ci się łączyć arbuza z alkoholem?
Ceny mieszkań w Warszawie oszalały! Nawet 28 tys. zł za metr kwadratowy!
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany