Jak prać białe rzeczy, aby nie zszarzały?

i

Autor: Shutterstock

Sposób na czyste ubrania musi znać każdy

Odjazdowy patent na pranie białych ubrań. Wrzuć to do bębna, a nie będą szarzały. Pranie będzie śnieżnobiałe

2022-12-06 19:23

Zadajesz sobie pytanie, w czym najlepiej prać białe ubrania, aby nie szarzały? Niestety jasne rzeczy wyglądają pięknie, jednak z upływem czasu mają tendencję do szarzenia. Na szczęście istnieje domowy sposób na białe pranie, dzięki którym zachowają swój kolor na długo. Wystarczy dodać do prania jedną rzecz i ustawić pralkę na standardowy program. Dzięki temu pranie będzie śnieżnobiałe.

Jak prać białe rzeczy w pralce? Program, temperatura

Pranie białych rzeczy powinno przebiegać według ściśle określonych zasad. W ten sposób sprawimy, ze białe rzeczy będą perfekcyjnie czyste i świeże. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni program prania białych rzeczy i ilość stopni. W tym celu najlepiej zasugerować się instrukcją zamieszczoną na metce ubrania. Tam producent zamieszcza szczegółowe informacje, czy tkanina nadaje się do prania w 40 czy 60 stopniach Celsjusza. Istotne jest również ustalenie, z jakiego materiału wykonane są białe rzeczy. Bawełniane koszulki i bluzki można prać w pralce na programie do bawełny. Z kolei eleganckie koszule lepiej prać w programie do tkanin delikatnych. Oczywiście ważna jest również segregacja białych ubrań przed wrzuceniem ich do bębna. Skarpetek i majtek lepiej nie wrzucać do pralki razem z wyjściowymi koszulami.

W czym prać białe ubrania, aby nie szarzały? Domowy sposób nie ma sobie równych

Zastanawiasz się, w czym prać białe ubrania, aby nie szarzały? Po pierwsze używaj proszków i płynów przeznaczonych do białych rzeczy. Środki do bieli zawierają specjalnie składniki wybielające, dzięki którym odzież nie będzie szarzeć. W przywracaniu śnieżnobiałego koloru ubraniom niezawodna jest soda oczyszczona. Doskonale usuwa plamy i wybiela materiał. Możesz namoczyć odzież w wodzie z dodatkiem sody, a następnie wrzucić do pralki. Kolejny sposobem, który pozwoli utrzymać ubraniom biały kolor jest dodanie sody oczyszczonej do proszku i wykorzystać te mieszankę do prania w pralce.

Sonda
Stosujesz ocet lub sodę oczyszczoną podczas prania?
Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany