Jak prać białe ubrania?

i

Autor: Shutterstock

Domowe patenty

Popisowy trik kobiet na pranie białych ubrań. Będą czyste i śnieżnobiałe, a wszelkie plamy znikną!

2022-10-11 13:53

Chcesz wiedzieć, jak prać białe ubrania, aby nie szarzały i były nieskazitelnie czyste? Jasne tkaniny mają to do siebie, że wszelkie zabrudzenia są na nich bardzo widoczne. Dodatkowo z czasem zaczynają szarzeć. Dlatego warto wypróbować popisowy sposób na pranie białych ubrań w sodzie, który stosują niektóre kobiety. Rzeczy po wyjęciu z pralki są perfekcyjnie czyste.

Jak prać białe ubrania, aby nie szarzały?

Białe ubrania mają jedna dość poważną wadę - widać na nich każdy, nawet najmniejsze zabrudzenie. Często właśnie z jasnych ubrań ciężko usunąć wszelkie plamy, a tkanina z czasem potrafi szarzeć. Dlatego warto zapoznać się z zasadami prania białych ubrań, które pomogą przywrócić im śnieżnobiały kolor i pozbyć się nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Po pierwsze przed włożeniem rzecz do pralki, posegreguj je. Oddziel te wykonane z tkanin delikatnych od bielizny. Możesz to zrobić na podstawie wytycznych zamieszczonych przez producenta na metce. Jeśli możesz coś uprać w temperaturze 60 stopni, a najczęściej są to bawełniane bluzki i bielizna, to możesz je prać razem, z kolei sweterki, delikatne koszule raczej pierz w niższej temperaturze. Do prania białych rzeczy stosuj proszek lub płyn przeznaczony do tego typu tkanin. Dlaczego? Tego typu detergenty doskonale zapobiegnąć szarzeniu materiału.

Pranie białych ubrań w sodzie sprawi, że będą nieskazitelnie czyste

Chyba każdy z nas chce, aby białe ubrania zawsze wyglądały jak nowe. Niestety jasny materiał ma tendencję do szarzenia, a wszelkie plamy są niezwykle trudne do usunięcia. To dlatego niektóre kobiety zaczęły stosować pewien znakomity sposób na pranie białych ubrań, który gwarantuje im  śnieżnobiały kolor i eliminuje wszelkie zabrudzenia. Jak prać białe rzeczy, aby nie szarzały i były perfekcyjnie czyste? Warto wykorzystać do tego sodę oczyszczoną. Ten proszek doskonale poradzi sobie z najgorszymi plamami i do tego przywróci białym tkaninom ich pierwotny kolor. Zanim włożysz białe ubrania do pralki to namaczaj je przez 30 minut w misce z letnią wodą i sodą oczyszczoną. Jeśli chcesz pozbyć się plam i wzmocnić efekt, dodaj jeszcze sok z połowy cytryny. Po upływie pół godziny wrzuć rzeczy do pralki i nastaw na zalecany przez producenta program.

Sonda
Czy stosujesz domowe "wybielacze" takie jak soda, czy kwasek?
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni
Nasi Partnerzy polecają