Czyszczenie toalety

i

Autor: Shutterstock

Porządki domowe

Podgrzej go i szybko wlej do muszli. Żółte zacieki i kamień znikną raz na zawsze. Tani sposób na czyszczenie toalety

2023-08-22 12:32

Do mycia toalety używamy najczęściej środków chemicznych kupionych w sklepie. Jednak czasem i one nie dają sobie rady z żółtymi zaciekami i osadem powstałym wewnątrz muszli. Czym zatem wyczyścić toaletę z kamienia, aby znowu wyglądała estetycznie i czysto? Ten płyn rozprawi się z nawet najbardziej uporczywym brudem. Usunie żółte zacieki z toalety i to bez konieczności szorowania.

Czym wyczyścić toaletę? Ten płyn usunie żółte zacieki i kamień

Z biegiem czasu na muszli klozetowej pojawia się kamień, a z jej wnętrza wydobywa się nieprzyjemny zapach, którego ciężko się pozbyć. A w końcu toaleta to miejsce, które powinno być w szczególny sposób utrzymywane w higienicznej czystości. Zauważyłaś, że w muszli pojawiły się żółte zacieki i kamień. Wypróbuj ten płyn do czyszczenia toalet. Kosztuje nie więcej niż 4 złote, a jest skutecznym środkiem czyszczącym. To ocet w kilka minut usunie kamień z toalety, pozbędzie się nieprzyjemnego zapachu, a dodatkowo zdezynfekuje wnętrze muszli klozetowej.

Czyszczenie toalety octem

Nie wystarczy oczywiście wlać ocet do muszli, aby zadziałał. W pierwszej kolejności pozbądź się stojącej wody. Ocet podgrzej w garnku, ale nie gotuj. Ważne, aby był ciepły - nie gorący, bo może uszkodzić muszlę. Wlej część octu do muszli, tak aby zakryć linię wody. Resztą płynu obficie nasącz ręczniki papierowe i połóż je na miejsca w toalecie, w których widzisz osad i zacieki. Pozostaw na 4 godziny. Po tym czasie usuń ręczniki i spłucz wodę.

Domowe sposoby na czyszczenie toalety

Istnieje wiele sposobów, które pozwolą utrzymać muszlę klozetową w czystości. Oprócz znanych chyba każdemu silnych środków chemicznych toaletę można wyczyścić też domowymi sposobami. Jednym z nich jest pasta z sody oczyszczonej i wody, którą nakłada się na osad w muszli klozetowej, a następnie po upływie 30 minut spłukuje ciepłą wodą. Ten trik na wyczyszczenie toalety nie wymaga szorowania, ponieważ soda skutecznie rozpuści kamień i usuną z niej brzydkie zapachy. Drugim polecanym trikiem na czyszczenie toalety jest kapsułka do zmywarki. Wrzuć kapsułkę do muszli i pozostaw na 10 godzin. Po upływie tego czasu delikatnie wyszoruj WC szczotkę i zalej gorącą wodą. W ten sposób usuniesz z niej nie tylko kamień, ale także udrożnisz rury.

Sonda
Używasz octu podczas porządków domowych?
Czyszczenie syfonu w kabinie prysznicowej

QUIZ o etyce i moralności. Czy jesteś dobrym człowiekiem?

Pytanie 1 z 10
Często pomagasz potrzebującym?
Listen on Spreaker.