Ćwiczenia po 50-tce

i

Autor: Shutterstock

Świetna figura po 50-tce

Proste ćwiczenia na obwisłe ramiona dla kobiet po 50-tce. Wystarczy 5 minut dziennie, a "pelikany" znikną

2022-09-30 14:23

Ćwiczenia na obwisłe ramiona dla kobiet po 50-tce pozwolą ujędrnić skórę w tej części ciała i pozbyć się tzw. pelikanów. Niestety z czasem skóra traci swoją elastyczność, a metabolizm zwalnia, przez co ciało nie wygląda już tak, jak kiedyś. Dlatego tak ważny jest ruch, który wspaniale wpłynie nie tylko na wygląd, ale też na zdrowie. Poniżej opisaliśmy kilka prostych ćwiczeń na obwisłe ramiona, których wykonanie zajmie jedynie 5 minut dziennie.

Ćwiczenia na obwisłe ramiona dla kobiet po 50-tce

Obwisłe ramiona to wstydliwy problem wielu dojrzałych kobiet. Skóra traci jędrność i nie wygląda estetycznie, a jeśli jesteś fanką bluzek i sukienek na ramiączkach, z pewnością zrobisz wszystko, by Twoje ramiona znów wyglądały atrakcyjnie. Ćwiczenia na obwisłe ramiona, tzw. pelikany mają za zadanie ujędrnić i ukształtować tylną część ramion. Tricepsy, czyli mięśnie zlokalizowane w tej okolicy są często zaniedbywane przez kobiety, a w efekcie pojawiają się u nich tzw. pelikany. Ze względu na fakt, że nie każdy ma tyle czasu, aby codziennie chodzić na siłownię, przygotowaliśmy kilka prostych ćwiczeń na obwisłe ramiona dla kobiet po 50-tce, które można wykonać w domu. Wystarczy poświęcić zaledwie 5 minut dziennie, a będziesz mieć piękne ramiona, ale bez atletycznego efektu.

3 proste ćwiczenia na ramiona, które wykonasz w domu

Zanim zaczniesz ćwiczyć, zadbaj o odpowiednią rozgrzewkę mięśni i ich rozciągnięcie. Dopiero potem zacznij wykonywać ćwiczenie na obwisłe ramiona. Do treningu potrzebujesz jedynie maty do ćwiczeń i hantli o wadze 0,5-1 kg.

  1. Stań z wyprostowanymi plecami i wciągniętym brzuchem. Ramiona wyciągnij na boki, a następnie zamknij na wysokości klatki piersiowej. To ćwiczenie na obwisłe ramiona powtarzaj przez 40 sekund.
  2. Stań w rozkroku ze stopami ułożonymi na szerokość bioder. Do każdej ręki weź ciężarek (na początek ćwicz z lekkimi o wadze 0,5 kg) i zginaj ręce w łokciach. Zrób 20 powtórzeń.
  3. Połóż się na macie, na brzuchu. Wyprostu ręce, ugnij kolana i przyjmij pozycję do pompki. Powoli opuszczaj ciało, uginając ręce w łokciach, a następnie prostuj. Zrób 20 powtórzeń.
Sonda
Czy regularnie ćwiczysz?
Ćwiczenia na ból kręgosłupa lędźwiowego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają