Imię dla chłopca na A

i

Autor: Shutterstock Imię dla chłopca na A

Popularne imię męskie na literę A

Przeurocze imię dla chłopca na A zyskuje popularność. Oznacza "doskonały"

2022-07-29 13:41

Imię dla chłopca zaczynające się na literę A zyskuje coraz większą popularność w ostatnich latach. Rodzice je pokochali, ponieważ nawiązuje do tradycji, a oprócz tego można jest w przeuroczy sposób zdrabniać, dzięki czemu wspaniale pasuje do małego chłopca. Imię dla chłopca na A od dawna bije rekordy w rankingach popularnych imion. w tłumaczeniu z języka greckiego oznacza "wybitny", "doskonały".

Popularne imię dla chłopca na A

Wśród popularnych imion dla chłopca od lat znajdują się zarówno te, nawiązujące do tradycji, jak i te bardziej nowoczesne. Choć wśród najczęściej nadawanych imion dla chłopca od lat królują raczej te staropolskie, czyli Jan, Stanisław, czy Franciszek, to coraz chętniej rodzice decydują się na imiona zagraniczne. Z pewnością ten trend to zasługa gwiazd show-biznesu, które swoich synów nazwały: Noah, Liam, czy Roger. Jednakże wciąż im daleko do czołówki. Polscy rodzice pokochali imiona dla chłopca na literę A. Trzeba przyznać, że jest w nich coś naprawdę magicznego. Aleksander, Adam i Antoni są ulubieńcami świeżo upieczonych rodziców. Warto wspomnieć, że jedno z tych imion ma niezwykłe znaczenie i w tłumaczeniu na nasz język oznacza "wybitny" i "doskonały". O które imię dla chłopca na A chodzi?

Znaczenie imienia Antoni. To człowiek wybitny, wspaniały

Antoni to imię dla chłopca, które jest tak popularne, że od kilku lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingach. W 2021 roku rodzice nazwali tak aż 7821 chłopców. Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego. W Grecji pochodzenie tego imienia pochodzi od syna Herkulesa – Antona i tłumaczono je jako "wspaniały", "doskonały" i "wybitny". Szczęśliwą liczbą dla Antoniego jest 1, a kolorem - czerwony. Jaki jest Antoni? To osoba ciekawa świata, uwielbiające podróże i ludzi. Jest przebojowy, pewny siebie, lubi być w centrum zainteresowania. To urodzony przywódca, który szybko zdobywa wiedzę, nie boi się wyzwań. Dla osoby, którą kocha, jest w stanie zrobić wszystko. Jest mężczyzną szykownym i mającym ogromną łatwość w oczarowywaniu kobiet. Ma talenty organizatorskie, dlatego doskonale sprawdzi się w zawodach takich jak żołnierz, strażak, czy kierownik różnego rodzaju instytucji.

Sonda
Podoba Ci się imię Antoni?
Czy rodzice powinni dawać dzieciom wygrywać?
Nasi Partnerzy polecają