QUIZ. Jaki jest twój typ osobowości wg Hipokratesa? W tym teście nic nie ukryjesz

2021-10-13 11:01
Quiz
Autor: SHUTTERSTOCK Quiz

Zapewne każdy z nas, choć raz w życiu, usłyszał pytanie o swój typ osobowości. Ludzie są różni, mają różne charaktery i w inny sposób podchodzą do wielu spraw. Naukowcy od zarania dziejów próbują wyodrębnić pewne typu osobowości i je sklasyfikować. Jednym z pierwszych, który się tego podjął był Hipokrates. Jego podział obowiązuje do dziś i często jest wykorzystywany, na przykład przy testach kompetencyjnych. Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, którym typem osobowości jesteś.

QUIZ. Jaki jest twój typ osobowości?

Już od czasów starożytnych naukowcy i filozofowie próbują sklasyfikować zachowania i charaktery ludzi. Ma to pomoc w określeniu ich zachowań i podejściu do pewnych spraw. W dzisiejszych czasach typy osobowości sprawdzają się przede wszystkim w testach kompetencyjnych i pokazują, jakie ścieżki kariery powinniśmy wybierać. Hipokrates był pierwszym, który zdecydował się wyodrębnić typy osobowości. Według jego klasyfikacji były one powiązane z przewagą soków, które znajdują się w ciele człowieka. Zgodnie z podziałem Hipokratesa wyróżnia się: 

sangwinika – optymista - przewaga krwi

melancholika – myśliciel - przewaga żółci

choleryka – impulsywny - przewaga żółci czarnej

flegmatyka – powolny - przewaga śłuzu

Każdy z wymienionych typów osobowości charakteryzuje się odmiennym zachowaniem i zestawem cech, które wpływają na całościowy charakter. Rozwiąż przygotowany przez nas quiz i sprawdź, którym z wymienionych typów osobowości jesteś. 

Którym typem osobowości jesteś?

Pytanie 1 z 8
Opisz swój charakter
Tańczące z promocjami 14.10.2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE